تعطیلی مدارس و دانشگاه های کشور تا عید | مدارس و دانشگاه های سراسر کشور تا پایان سال تعطیل شد

تعطیلی مدارس و دانشگاه های کشور تا عید | آخرین آمار کرونا در ایران | سوالات کرونا | تولید واکسن کرونا نیاز به برنامه ریزی دارد | آغاز آزمایش بالینی داروهای درمانی کرونا

تعطیلی مدارس و دانشگاه های کشور تا عید | مدارس و دانشگاه های سراسر کشور تا پایان سال تعطیل شد

وزیر بهداشت از تعطیلی مدارس و دانشگاه های سراسر کشور تا پایان سال خبر داد :

 

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا به ریاست وزیر بهداشت، وزیر علوم، وزیر راه و شهرسازی، وزیر ارتباطات، رئیس سازمان پدافند غیر عامل، شهرداری تهران، جمعی از فرماندهی نظامی و انتظامی و نمایندگان سایر وزارتخانه‌ها در وزارت بهداشت برگزار شد.

وزیر بهداشت افزود: طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با هلال احمر، بسیج و سازمان های مردم نهاد مصوب شد. این طرح موفقی در شناسایی افراد آلوده و ایزوله و درمان آنهاست. این طرح به تایید مسئولان سازمان جهانی بهداشت رسیده است و شاید یکی از موفق ترین طرح های جهانی در مقابله با ویروس کرونا باشد.

نمکی ادامه داد: بر اساس مصوبات این جلسه مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تعطیل است. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها مساوی با افزایش سفر‌ها نیست و مردم با این سال استثنایی برخورد کنند در غیر این صورت گرفتار مدت زمان طولانی تری در مواجه با این بیماری خواهیم بود.

او بیان کرد: کنکور کارشناسی ارشد و دکتری به تعویق افتاد و زمان بعدی متعاقبا اعلام می‌شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: برای  بیمارانی که علائم را کتمان می‌کنند به عنوان شخص حقوقی و حقیقی جرائم و مجازات‌هایی تعیین شود.

او گفت: اگر در ورودی و خروجی شهرها به موارد مشکوک پی ببریم آن‌ها را ۱۴ روز در قرنطینه نگه می‌داریم.

نمکی تصریح کرد: بسیج ملی مقابله با کرونا را امروز در سه استان قم، گیلان و اصفهان به صورت پایلوت آغاز کردیم. قرار نیست به درب منزل مردم برویم  بلکه  با اپلیکیشن طراحی شده در وزارت ارتباطات و پرونده الکترونیک سلامت مردم را رصد می‌کنیم. در صورت نیاز فرد دارای علائم پس از تایید مرکز بهداشتی به بیمارستان مراجعه کند. در صورتی که فرد دچار سندرم حاد تنفسی باشد و نتواند مراجعه کند ما با لباس مخصوص مراجعه خواهیم کرد و فرد را به بیمارستان منتقل کنیم.

او تاکید کرد: با بسیج ملی مقابله با کرونا ما دیگر خانه آلوده ای نخواهیم داشت. برنامه ریزی کردیم تا سه روز آینده خانه ای نداشته باشیم که آلوده باشد و شاهد پیک دیگری در این سه استان آلوده نباشیم.

به گفته وزیر بهداشت اگر مردم به نکات بهداشتی و خودقرنطینگی توجه نکنند؛ ممکن است برای مدت طولانی درگیر این بیماری باشیم.

کرونا را به شوخی و مسخره نگیرند

او با تاکید بر اینکه کرونا را به شوخی و مسخره نگیرند، توصیه کرد: در خانه بمانید، شیوع این بیماری سرعت بالایی دارد و جدی است. مدارس و دانشگاه ها را تعطیل کردیم ولی لطفا مردم به سفر نروند. مقرر شد دولت الکترونیک را گسترده تر و ترددها را کم کنیم و حتی جلسات ستاد مقابله با کرونا را با ویدئو کنفرانس برگزار می‌کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به نظارت هرچه بیشتر در پمپ بنزین‌ها، گفت: رعایت نکردن اصول بهداشتی پمپ بنزین‌ها می‌تواند ۸ هزار نفر را در یک روز آلوده کند. برخی دستکش یک بار مصرف نگذاشتند و متصدیان مشغول کار هستند و مقرر شد افراد با دستکش یک بار مصرف بنزین بزنند.

نمکی ادامه داد: پول را از چرخه مسافرکش‌های شهری و تاکسی به سامانه دیگری تغییر می‌دهیم. مردم اسکناس و پول خرد که عامل انتقال چرخش آلودگی است، رد و بدل نکنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بعد از فائق آمدن بر ویروس کرونا، کپن تعطیلاتی به مردم داده می شود، گفت: بعد از برطرف شدن بیماری برای بهداشت روانی مردم تعطیلاتی در نظر گرفته خواهد شد و امیدواریم بتوانیم رونقی از گردشگری را داشته باشیم.

او اظهار کرد: اولویت ما استخدام پرستاران و تبدیل وضعیت آنها برای رسیدگی به بیماران است.

 

 

با تشکر از شما سیگما ایران نمایندگی سیگما الدریچ در ایران و تیم طراحی پایان نامه من

دیدگاهتان را بنویسید