اهمیت نوشتن پروپوزال | کاربرد پروپوزال چیست

اهمیت نوشتن پروپوزال | کاربرد پروپوزال چیست :

ممکن است برای دانشجویان این سوال پیش آمده باشد که علت اهمیت نوشتن پروپوزال چیست؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع پرداخته و این سوال را پاسخ دهیم.

دانشجویانی که قصد انجام پایان نامه را دارند، باید ابتدا یک پروپوزال از موضوع تهیه کرده و به دانشگاه ارائه دهند. پروپوزال ارائه شده توسط اساتید دانشگاه مورد داوری قرار گرفته و پس از بررسی و پذیرش، دانشجو می تواند نوشتن پایان نامه را آغاز کند.


کاربرد پروپوزال چیست؟

پروپوزال شما باید مسئله قابل توجه و مهمی را بیان کند. اما اینکه در ابتدای امر بتوانید اهمیت تحقیقی که می خواهید انجام دهید را نشان دهید، بسیار اهمیت دارد. شما باید بتوانید هیئت علمی دانشگاه را مجاب کنید که تحقیق شما بسیار مهم و قابل ارایه در جامعه علمی است. تنها با مجاب کردن اساتید می توانید شروع به نوشتن پایان نامه کنید. این کار را هم فقط با ارائه یک پروپوزال قوی می توانید انجام دهید.

آیا شرکت یا کسب و کار دارید؟ همین حالا وب سایت آن را بسازید!
شما با نوشتن پروپوزال و ارائه قابل قبول آن می توانید دانشگاه خود و هیئت علمی را در ابتدای کار مجاب کنید که کار شما از ارزش علمی برخوردار است و قابل ارائه است.

اهمیت پروپوزال، طرح تحقیق شما می باشد

می توان گفت که طرح تحقیق اصلی ترین و مهمترین بخش یک تحقیق است. اگر تحقیق را مانند ساختمانی در نظر بگیریم که می خواهد ساخته شود و شما مهندس آن می باشید، پروپوزال یا طرح تحقیق را می تواند طرح اولیه ساختمان تحقیق شما در نظر گرفت که در آن ارکان اصلی در تحقیق مشخص شده و طرح اولیه ای از انجام کار تعیین می گردد. به عبارت دیگر می توان گفت که یک پروپوزال که برای تحقیق تنظیم می شود نقشه راه و انجام تحقیق شما می باشد. بدین علت می توان فهمید که نوشتن پروپوزال چقدر مهم است.
بعضی ها بر این باورند که اگر طرح تحقیق حساب شده، کامل و به نحوی درست آماده شود، بیش از 50 درصد فرآیند انجام پایان نامه تمام شده است. اگر شما تمامی بخش های پروپوزال از قبیل موضوع، روش انجام و اهداف تحقیق و موارد دیگر آن را حساب شده و با دقت انتخاب کرده باشید، پایه ای محکم برای انجام تحقیق خود ریخته اید که باعث می شود در روند تحقیق و انجام پایان نامه دچار سردرگمی نشوید و مسیری درست را طی کنید.

در این مقاله سعی شد تا علت اهمیت نوشتن پروپوزال را مورد بررسی و پاسخ قرار دهیم. در مقاله های بعدی در مورد پروپوزال و نحوه نوشتن آن بیشتر بحث خواهیم کرد.

 

گروه متخصصان “پایان نامه من” :

“گروه علمی و تحقیقاتی پایان نامه من” فعال در زمینه فعال های پژوهشی  با چندین سال سابقه پژوهش در زمینه انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ، انجام پایان نامه دکتری ، انجام پایان نامه دکترا ، انجام رساله دکتری ، انجام رساله دکترا ، انجام پروپوزال ارشد و انجام پروپوزال دکتری ، اکسپت مقاله ، پذیرش مقاله و چاپ مقالات علمی پژوهشی و چاپ مقالات ISI، کدنویسی و شبیه سازی، تحلیل آماری، ترجمه تخصصی، آموزش دروس و نرم افزارهای تخصصی و… و با کادری مجرب از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر سطح ایران (شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و تربیت مدرس و … ) آماده ارائه هرگونه خدماتی به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در رشته های مختلف فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی است.

مشاوره 24 ساعته :

09199631325  و  09353132500

خطوط دارای تلگرام و واتس اپ نیز می باشد.

با مدیریت دکتر علی کیان پور

با همکاری ایزی تز + دکتر تز + آسان مقاله