مراحل و نحوه انجام پروپوزال در ایران داک

10 copy - مراحل و نحوه انجام پروپوزال در  ایران داک

مراحل و نحوه انجام پروپوزال در ایران داک

طرح پیشنهادی یا همان پروپوزال را باید در سایت رسمی سازمان ایران داک(iran DOC)ثبت کنیم.مراحل و نحوه انجام این کار را در این بخش مطالعه فرمایید.

دانشجویان باید طرح پیشنهادی (پروپوزال) خود را در سامانه ایران داک ثبت کنند  و یک کد رهگیری دریافت نمایند.ثبت موضوع پیشنهاد پایان نامه در ایرانداک و دریافت کدرهگیری با هماهنگی استاد راهنما ثبت تاریخ دقیق تصویب دانشکده در مرحله اولیه ثبت پیشنهاد پایان نامه در ایرانداک الزامی نیست.

مراحل ثبت :

اولین گام برای اینکه بتوانید در سامانه ایران داک ثبت نام کنید مراجعه به ادرس اینترنتی https://irandoc.ac.ir/ میباشد.

بعد از مراجعه به سایت باید به بخش پیشینه تحقیق(پروپوزال) مراجعه کنید.
بعد از اینکه این وارد این بخش شدید یک بخش به نام کاربر تازه هستم وجود دارد باید در این بخش ثبت نام کنید و به عنوان یک کاربر تازه اطلاعات شخصی و اطلاعات پروپوزال خود را وارد کنید.
با وارد شدن به عنوان یک کاربر جدید یک منو برای شما باز خواهد شد که شامل فرم ثبت اطلاعات میباشد باید تمام اطلاعات خواسته شده را با رعایت جزئیات وارد کنید و ثبت نام کنید.
بعد از تکمیل مراحل ثبت نام و تکمیل کردن فرم باید ایملیل خود را بررسی کنید و یک لینک برای تایید مشخصات به ادرس ایمیل شما فرستاده میشود که باید آنرا تکمیل نمایید.
لینک و متن فرستاده شده به ایمیل خود را کاملا مطالعه فرمایید و تایید کنید و مراحل را ادامه دهید.
بعد از تمام این مراحل که اطلاعات شخصی خود را وارد کردید و ثبت نام کردید و از طریق ایمیل اطلاعات ارسال شده خود را تکمیل کردید یک صفحه برای شما باز خواهد شد که میتوانید در آن صفحه اطلاعات پروپوزال را واد کنید و پروپوزال خود را ثبت نمایید.بعد اینکه با راهنمایی استاد راهنمایتان اطلاعات را تکمیل کردید باید گزینه ثبت پرداخت را بزنید تا هزینه را نیز پرداخت کنید.
برای پرداخت باید مشخصات فردی و حساب بانکی خود را در این بخش وارد نمایید و هزینه را پرداخت کنید.
بعد از واریز هزینه طرح پیشنهادی شما ثبت خواهد شد و شما باید یک کد رهگیری دریافت نمایید و بعد از دریافت کد رهگیری طرح پیشنهادی شما ثبت خواهد شد.
تمامی دانشجویان میبایست قبل از ارائه پروپوزال این مراحل را طی کنند و طرح پیشنهادیشان را به صورت رسمی ثبت کنند و کد رهگیری را دریافت نمایند پس از دریافت کد رهگیری مرحله ثبت پروپوزال به اتمام رسیده است و شما میتوانید پس از دریافت تاییدیه از استاد راهنما شروع به نوشتن پایاننامه کنید.
لازم بـه ذكـر است تغيير اساتيدي كه دانشجو به عنوان استادان راهنما يا مشاور خود در سيستم انتخاب كرده است مشـكلاتي را براي دانشجو ايجاد خواهد كرد لذا انتخاب اساتيد راهنما و مشاور بايد با نظر گروه تخصصي مربوطه باشد.
بعد از تکمیل همه این مراحل فرم درخواستی شما به مشاور یا استاد راهنما فرستاده میشود که استاد راهنما باید انرا تایید و نماید  پس از تایید استاد راهنما باید از طریق ایمیل اطلاعات را تکمیل تر نمایید.
بعد از تاييد پروپوزال توسط استادان راهنما و مشاور، دانشجو وارد كارتابل خود شده و پروپوزال را به منظور تاييد گروه ارسـال ميكند. مدير گروه وارد كارتابل خود شده و پس از مطالعه پروپوزال، شماره و تاريخ برگزاري شوراي گروه تخصصي كـه پروپـوزال در آن به تصويب رسيده را درج نموده و پروپوزال را تاييد ميكند.  بعد از تاييد گروه، پروپوزال به صورت خودكار به پژوهش دانشكده ارسال ميگردد و مدير پژوهشي دانشكده بعد از درج تـاريخ و شماره شوراي پژوهشي دانشكده، پروپوزال را تاييد مينمايد.
سپس پروپوزال توسط اداره كل پژوهش و مدير كل امور پژوهشـي و در نهايت معاون پژوهش و فناوري واحد تائيد نهايي شده و تاريخ تصويب پروپوزال از طريق كارتابل به دانشجو ابلاغ خواهد شد.
 پس از تصويب نهايي پروپوزال، كارشناس پژوهشي دانشكده وارد كارتابل خود ميشود و از«قسمت آزاد كردن ظرفيت اساتيد» ابتدا ابلاغيه و احكام اساتيد را (از قسمت دريافت فايل ابلاغيه) پرينت گرفته و سپس امضاهاي مربوطه را اخذ مينمايد.

دیدگاهتان را بنویسید