مقالات علمی و انواع آن

مقالات علمی و انواع آن

مقالات علمی و انواع آن

مقالات علمی، مقالاتی هستند که توسط پژوهشگران نوشته شده و قبل از انتشار مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این بدان معنی است که پیش از چاپ، مقاله توسط متخصصان مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ این فرآیند کنترل، پییر ریویو (peer review) نامیده می‌شود که برای تضمین استاندارد علمی یک مقاله طراحی شده است.

تعریف مقالات علمی

یک مقاله علمی یک نظر یا یک «وبلاگ» نیست؛ بلکه نویسنده مقاله علمی سعی دارد تا خوانندگان را با استفاده از آزمایشات، مدارک و شواهد از یک ایده یا یک راه حل برای یک مشکل خاص مطلع ساخته و آن‌ها را متقاعد سازد که ایده مطرح شده کارساز خواهد بود.

مقاله علمی به زبان رسمی نوشته شده و شامل کلمات و اصطلاحات تخصصی است و در برخی موارد سال‌ها طول می‌کشد تا از سردبیر مجله اکسپت گرفته و منتشر شود.

در مقالات علمی، استدلال‌های آگاهانه ارائه می‌شود.  برای ارائه استدلال‌های آگاهانه، شما می‌توانید یک سوال بپرسید و بلافاصله پاسخی را مطرح کنید؛ سپس آن سوال و پاسخ را مورد بررسی قرار دهید.

مطلب پیشنهادی :  درمان کرونا با این خوراکی های خانگی | راه حل مقابله با ویروس کرونا کشف شد

فرآیند نوشتن مقاله علمی صرفاً شامل جمع‌آوری داده‌ها و کپی پیست کردن اطلاعات موجود در چند مقاله و پایان‌نامه که قبلاً منتشر شده، نیست. در عوض، انجام تحقیق و نگارش مقاله شامل مطرح کردن سوالات و پاسخ دادن به آن‌ها از طریق تفکر انتقادی است.

بیشتر مقالات علمی شامل حداقل یک نظرسنجی یا پرسشنامه است که با کمک آن، نظرات یک نمونه تصادفی از شرکت‌کنندگان مربوطه جمع‌آوری می‌گردد.

انواع مقالات علمی پژوهشی

به طور کلی دو نوع مقاله وجود دارد: مقاله کنفرانسی و مقاله ژورنالی.

مقالات ژورنالی، مقالاتی هستند که در یک ژورنال و مجله علمی منتشر می‌شوند.

مقالات کنفرانسی مقالاتی هستند که به صورت پوستر یا سخنرانی در یک کنفرانس یا کنگره ارائه می‌شوند.

دانلود مقاله علمی انگلیسی

دانلود مقاله‎های علمی و انگلیسی برای خیلی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری کاری آسان نیست و باید هزینه‌ای را پرداخت کنند. به ویژه زمانی که به دنبال جدید‌ترین مقالات در ژورنال‌های معتبر علمی هستید، تنها به چکیده مقاله دسترسی داشته و برای مشاهده بقیه مطالب مقاله باید هزینه‌ای پرداخت شود. برخی سایت‌ها وجود دارد که امکان دانلود کامل مقاله را به کاربران ارائه می‌دهد.

مطلب پیشنهادی :  پرسشنامه سازگاری دانشجویان

 

پایان نامه من بزرگترین سامانه مشاوره انجام پایان نامه ارشد و دکتری و مقالات علمی در ایران

اکسپت فوری مقاله | مشاوره پروپوزال | انجام پایان نامه دکتری

دیدگاهتان را بنویسید