چه نوع مقاله برای مصاحبه دکتری امتیاز خوبی به همراه دارد؟

پاسخ داوران مقاله و چگونه به نظرات داوران مقاله پاسخ دهید

چه نوع مقاله برای مصاحبه دکتری امتیاز خوبی به همراه دارد؟

چه نوع مقاله برای مصاحبه دکتری امتیاز خوبی به همراه دارد؟ یکی از مواردی که در مصاحبه دکتری بسیار بسیار مهم بوده و امتیازات خوبی برای دانشجویان به همراه دارد، چاپ مقاله  در مجلات معتبری چون jcr میباشد.اما همانطور که مطلع هستید مجلات زیادی وجود دارند که چاپ مقاله در هر یک از آنها امتیاز ویژه و خاصی دارد اما کدام مجلات امتیاز بیشتری در چاپ مقاله دارlند؟
مجلات در حالت کلی به دو دسته تقسیم مجلات داخلی و مجلات خارجی تقسیم می شوند. اما هر یک از این مجلات دارای امتیازات و اعتبار متفاوتی میباشد. از جمله این مجلات، مجلات علمی پژوهشی، علمی ترویجی، مجلات کنفرانسی و … می باشد. مقالات علمی پژوهشی به دلیل جدید و در عین حال پژوهشی بودن آن بسیار حائز اهمیت می باشد و نتایج جدیدی از یک پژوهش جدبد را ارائه می دهد. ا

نحوه چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی

برای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی ابتدا باید تصمیم بگیرید که میخواهید مقاله را در مجلات علمی پژوهشی داخلی چاپ کنید یا مجلات علمی پژوهشی خارجی. چون اگر بخواهید که مقاله را در مجلات علمی پژوهشی خارجی چاپ کنید باید ابتدا آنرا به زبان انگلیسی ترجمه کنید و سپس اقدام به چاپ نمایید. ترجمه باید کاملا بدون ایراد و با کیفیت باشد. چون اگر کیفیت لازم را نداشته باشد از طرف مجله تایید نخواهد شد. بعد از ترجمه باید برحسب عنوان پایان نامه مناسبترین مجله را برای مقاله انتخاب کنید. بعد از اینکه مجله مورد نظر را انتخاب کردیم باید مقاله را سابمیت کنید.

در حین ارسال مقاله به سردبیر ممکن است سردبیر سوالات احتمالی از شما بپرسد و شما باید آمادگی پاسخگویی به سوالات را داشته باشید. زمان داوری در مجلات خارجی در حدود 3 ماه میباشد ولی در مجلات داخلی این زمان طولانی تر میباشد. پس اگر عجله دارید نسبت به دریافت نامه پذیرش اقدام به چاپ در مجلات علمی پژوهشی خارجی بدون ایمپکت فرمایید. بعد از مشخص شدن نتیجه داوری، شما از طرف مجله یک نامه پذیرش دریافت خواهید کرد که این نامه سند محکم و معتبری است که توسط آن شما میتوانید نسبت به پذیرش در دانشگاه ها و …اقدام فرمایید و نیازی نیست که منتظر چاپ مقاله باشید.ارائه همین سند در مصاحبه دکتری کافی است و به منزله چاپ مقاله میباشد پس جای نگرانی نمیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید