بانک های اطلاعاتی مجلات

thumbnail - بانک های اطلاعاتی مجلات

مجلات مختلفی توسط ناشراغن مختلف در بانک های اطلاعاتی وجود دارد به طور مثال درشته هایی مانند PubMed پزشکی و حتی رشته ای مانند IEEE برق اختصاص دارد . بانک های اطلاعاتی مجلات خدماتی دارند تا اینگونه مجلات را به انتشار برسانند . در واقع بانک های اختصاصی موسساتی هستند که اینگونه خدمات را ارائه میدهند .

لیست بانک اطلاعاتی مجلات

Thomson Scientific-1

این موسسه در اوایل دهه شصت میلادی راه اندازی شد تا چکیده مقالات منتشر شده را جمع آوری کند . سپس این موسسه توسط شرکتی به نام Thomson خریداری شد و از ISI به Thomson Scientific تغییر کرد.

ScienceDirect-2

یک نوع سرویس اطلاعات الکترونیکی است و از بزرگ‌ترین پایگاه‌های اطلاعاتی در حوزه‌های مختلف علمی مانند علوم پزشکی و پژوهش‌های مرتبط با آن همچون فیزیولوژی، آناتومی، داروسازی و …، علوم پایه شامل علوم ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و …، علوم مهندسی شامل برق، کامپیوتر، مکانیک، عمران و …، علوم کشاورزی و نجوم، علوم انسانی، علوم اقتصادی و علوم اجتماعی و مدیریتی می‌باشد.

www.sciencedirect.com

John Wiley-3

این نشریات حوزه بسیار متنوعی از علوم پزشکی تا فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم اقتصادی، علوم پایه و علوم کشاورزی و زیستی دارد. پیش از این با نام Wiley InterScienc شناخته شده بود و پس از ادغام John Wiley و Blackwell هم اکنون تمامی نشریات و کتاب‌های این دو ناشر بزرگ در Wiley Online Library قابل دسترس می‌باشد که امکان دسترسی به چند هزار مجله و چند صد هزار مقاله بسیار معتبر و با درجه علمی بالا به صورت online را فراهم کرده است.

www.onlinelibrary.wiley.com

Springer-4

این پایگاه اطلاعاتی سالیانه بیش از ۳۰۰۰ کتاب جدید و ۱۶۰۰ مجله را که به صورت الکترونیکی تمام متن نیز در دسترس می‌باشد را به چاپ می‌رساند.

www.springerlink.com

PubMed-5

ازجمله عظیم ترین بانک‌های اطلاعاتی معروف میباشد که در زمینه علوم پایه و بالینی علوم پزشکی، دارویی، دندان پزشکی، بهداشت و سلامت کار میکند.

www.cnbi.nlm.nih.gov/pubmed

IEEE-6

موسسه IEEE : انتشار بیش از یکصد مجله تخصصی و مجموعه مقالات کنفرانس در انجمن مهندسین برق و الکترونیک است.
www.ieee.org

Emerald-7

اکنون Emerald از ناشران عمده در زمینه علوم اقتصادی، مدیریت، علوم اجتماعی و علوم انسانی است و بیش از دویست عنوان مجله منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید