نوشتن پایان نامه و توصیه هایی کاربردی برای نوشتن پایان نامه

نوشتن پایان نامه و توصیه هایی کاربردی برای نوشتن پایان نامه :

 

#قسمت_اول-پایان نامه

1- حداقل هفته ‌ای یک بار استاد راهنمای خود را ملاقات کنید و گزارش پیشرفت  خود را ارائه کنید. استاد راهنما ایرادات احتمالی شما را متوجه می شود و به شما اطلاع می دهد. بدین تریب یک اشتباه را تا پایان کار با خود حمل نمی کنید و همچنین از اشتباهاتی که پیامد آن است جلوگیری می شود. بر اساس قانون، دانشجو موظف است هر دو ماه یک گزارش پیشرفت کار نیز به دانشکده ارائه کند که البته این زمان ها در هر دانشگاه می تواند متفاوت باشد.

2-وقت زیادی بر روی مطالعه سابقه تحقیق قرار دهید.

این کار به شما کمک می‌ کند تا راه خود را بهتر انتخاب کنید،

از تجربیات دیگران بهره ببرید و از دوباره کاری پرهیز کنید.

برای این منظور در کتابها، مقالات چاپ شده در مجلات

و مقالات چاپ شده در مجموعه مقالات کنفرانس

و  گزارش‌های تحقیق و . . . جستجو کنید.

همچنین مقالات مرتبط با موضوع خود را نیز مطالعه کنید.

توصیه هایی کاربردی برای نوشتن پایان نامه

#قسمت_دوم
3-در اولین زمان ممکن فصل‌ بندی پروژه خود را به استاد راهنما پیشنهاد و پس از انجام اصلاحات، مکتوب کنید. این کار به انجام تحقیق شما نظم و انضباط می‌دهد.

4-چند کتاب در مورد شیوه نگارش و ادبیات گزارش نویسی مطالعه کنید.

رعایت موارد دستوری نگارش پایان نامه را دست کم نگیرید.

همچنین در تایپ گزارش خود نکات تایپ را رعایت کنید.

#قسمت_سوم
5-برخي دانشجويان بدون توجه به كاربردي بودن موضوع

و تنها با توجه به عناوين تحقيقات قبلي موضوع خود را انتخاب كردند.

برخي ديگر نيز در حالتي تفريطي بدون در نظر گرفتن پيشينه، موضوعي را انتخاب كردند.بهتر است برای انتخاب موضوع از ترمهای قبل فکر و برنامه ریزی کنید نه اینکه این کار را به ترم آخر موکول کنید. برخی دانشجویان به اشتباه تصور می کنند اولین موضوعی که انتخاب کرده اند مجبورند همان را بپذیرند!

لازم نيست در عنوان پايان نامه از همه متغيرهاي تحقيقتان نام ببريد. اگر شهر يا منطقه و سال انجام تحقيقتان در عنوان ذكر شود زيباتر و درست تر خواهد بود اما سعي كنيد تعداد كلمات عنوان شما از 15 تا بيشتر نشود.

#قسمت_چهارم

6–در اولین زمان ممکن فصل‌ بندی پروژه خود را به استاد راهنما پیشنهاد و پس از انجام اصلاحات، مکتوب کنید. این کار به انجام تحقیق شما نظم و انضباط می‌دهد.

7-چند کتاب در مورد شیوه نگارش و ادبیات گزارش نویسی مطالعه کنید. رعایت موارد دستوری نگارش پایان نامه را دست کم نگیرید.همچنین در تایپ گزارش خود نکات تایپ را رعایت کنید. آموزش ترفندهای کار با برنامه WORD به زودی از سر گرفته خواهد شد.

 

گروه متخصصان “پایان نامه من” :

“گروه علمی و تحقیقاتی پایان نامه من” فعال در زمینه فعال های پژوهشی  با چندین سال سابقه پژوهش در زمینه انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ، انجام پایان نامه دکتری ، انجام پایان نامه دکترا ، انجام رساله دکتری ، انجام رساله دکترا ، انجام پروپوزال ارشد و انجام پروپوزال دکتری ، اکسپت مقاله ، پذیرش مقاله و چاپ مقالات علمی پژوهشی و چاپ مقالات ISI، کدنویسی و شبیه سازی، تحلیل آماری، ترجمه تخصصی، آموزش دروس و نرم افزارهای تخصصی و… و با کادری مجرب از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر سطح ایران (شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و تربیت مدرس و … ) آماده ارائه هرگونه خدماتی به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در رشته های مختلف فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی است.

مشاوره 24 ساعته :

09199631325  و  09353132500

خطوط دارای تلگرام و واتس اپ نیز می باشد.

با مدیریت دکتر علی کیان پور

با همکاری ایزی تز + دکتر تز + آسان مقاله