نویسندگان درمقاله ISI و تقسیم بندی امتیاز بین نویسندگان درمقاله ISI

نویسندگان درمقاله ISI و تقسیم بندی امتیاز بین نویسندگان درمقاله ISI :

 

امتیازدهی مقاله برای اعضای هیئت علمی  اساتید و دانشگاه  گوناگون  از افرادی است که قصد شرکت در مصاحبه دکتری را دارند. در مصاحبه دکتری بیشتر بر تعداد مقالات تاکید می‌شود.تعداد کمی از دانشگاه ها به جایگاه فرد در مقالات توجه دارند اما در امتیازبندی اعضای هیئت علمی یا انتخاب دانشجوی نمونه ترتیب نفرات در بخش نویسندگان مقاله نقشی اساسی دارد.

چگونه امتیاز مقاله بین نویسندگان مقاله تقسیم می شود؟

امتیاز دهی در دانشگاههای مختلف متفاوت می باشد اما می توان بصورت کلی از زیر استفاده نمود:
اگر مقالهیک نویسنده داشته باشد ۱۰۰درصد امتیاز محسوب می گردد.
اگر مقاله دو نویسنده داشته باشد نفر اول نویسنده ۹۰ درصد و نفر دوم ۶۰ درصد امتیاز محسوب میشود.
اگر مقاله سه نویسنده داشته باشد

نفر اول ۸۰ درصد و نفر دوم ۵۰ درصد و نفر سوم ۵۰ درصد امتیاز محسوب میشود
اگر مقاله چهار نویسنده داشته باشد

نفر اول ۷۰ درصد و نفر دوم ۴۰ درصد

و نفر سوم ۴۰ درصد و نفر چهارم ۴۰درصد امتیاز محسوب میشود.
اگر مقاله پنج نویسنده داشته باشد

نفر اول ۶۰ درصد و نفر دوم ۳۰درصد و نفرسوم ۳۰درصد

نفر چهارم ۳۰ درصد و نفر پنجم ۳۰ درصد امتیاز محسوب میشود.
واگر مقاله بیشتر از ۵ نفر نویسنده داشته باشد

۵۰درصد نفر اول ۱۲۵درصد تقسیم بر تعداد سایر نویسندگان امتیاز محسوب می گردد.

آیا امتیاز مقاله نویسنده مسئول یا راهبر و نویسنده اول یکی است؟

اصولا  اکثر دانشجویان در مورد امتیاز نویسنده اول و مسئول اشتباه می کنند و آنها را یکی می دانند و باید به تفاوت نویسنده مسئول و نویسنده اول دقت کرد. نویسنده اول به عنوان مسئول اصلی مقاله در نظر گرفته می شود و از جایگاه بالایی در بین اسامی دیگر نویسندگان برخوردار می باشد.

نویسنده مسئول به عنوان رابط بین نویسندگان مقاله و مجله عمل می کند. توجه داشته باشید که نویسنده مسئول یا راهبر حتما مدیر پروژه یا از ارکان اصلی پژوهش نمی باشد.

محاسبه امتیاز برای مشاوره پایان نامه ها چگونه است؟

  • پایان نامه دکتری عمومی گروه پزشکی: 2 امتیاز
  • پایان نامه دوره کارشناسی ارشد و داروسازی: 3 امتیاز
  • پایان نامه دوره تخصصی: 3.5 امتیاز
  • پایان نامه فوق تخصصی: 5 امتیاز
  • پایان نامه دکتری: 8 امتیاز
  • مشاورین پایان نامه: 30درصد استاد راهنما

امتیاز نویسنده اول و مسئول

برخی از دانشجویان یا اساتید به اشتباه امتیاز بین نویسنده اول و نویسنده مسئول را یکی می ‌دانند. باید توجه شود که تفاوتی بین نویسنده اول و نویسنده مسئول وجود دارد. نویسنده اول در واقع به عنوان مسئول اصلی مقاله و مدیر پژوهش در نظر گرفته می‌شود و جایگاه بالایی در بین اسامی دارد. اما نویسنده مسئول به عنوان رابط بین نویسندگان مقاله و مجله عمل می‌ نماید. در واقع به عنوان مسئول مکاتبات عمل می‌کند. بنابراین امتیاز نویسنده اول بسیار بیشتر از نویسنده مسئول است و در بیشتر اوقات نویسنده مسئول امتیاز خاصی جز جایگاهش در بین نویسندگان ندارد.

برای کسب بیشترین امتیاز، ترتیب اسامی نویسندگان چگونه باشد؟

با توجه به اینکه هر چه تعداد نویسندگان مقاله کمتر باشد، امتیاز بیشتری به نفرات می‌ رسد، پس باید تلاش شود که تا حد ممکن تعداد نویسندگان مقاله کم باشد. البته گاهی اوقات دانشمندان بزرگ نیز به صورت گروهی مقاله ارائه می‌دهند. برای مثال مقاله‌ ای با بیش از سه هزار نویسنده توسط موسسه سرن سوئیس نگاشته شده است.

کلیه اطلاعاتی که درباره چاپ مقالات ISI به آن نیاز دارید را می توانید در بخش آموزشی سایت موسسه سینا بیابید. موسسه سینا با هدف تسهیل در روند چاپ مقالات، اقدام به ترجمه مقالات توسط دارالترجمه های رسمی و تخصصی و انتشار مقالات پژوهشگران در ژورنال های بین المللی نموده است.

 

گروه متخصصان “پایان نامه من” :

“گروه علمی و تحقیقاتی پایان نامه من” فعال در زمینه فعال های پژوهشی  با چندین سال سابقه پژوهش در زمینه انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ، انجام پایان نامه دکتری ، انجام پایان نامه دکترا ، انجام رساله دکتری ، انجام رساله دکترا ، انجام پروپوزال ارشد و انجام پروپوزال دکتری ، اکسپت مقاله ، پذیرش مقاله و چاپ مقالات علمی پژوهشی و چاپ مقالات ISI، کدنویسی و شبیه سازی، تحلیل آماری، ترجمه تخصصی، آموزش دروس و نرم افزارهای تخصصی و… و با کادری مجرب از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر سطح ایران (شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و تربیت مدرس و … ) آماده ارائه هرگونه خدماتی به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در رشته های مختلف فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی است.

مشاوره 24 ساعته :

09199631325  و  09353132500

خطوط دارای تلگرام و واتس اپ نیز می باشد.

با مدیریت دکتر علی کیان پور

با همکاری ایزی تز + دکتر تز + آسان مقاله