پایان نامه مهندسی کامپیوتر | مشاوره انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر

پایان نامه مهندسی کامپیوتر | مشاوره انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر

پایان نامه مهندسی کامپیوتر | مشاوره انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر

پایان نامه مهندسی کامپیوتر | مشاوره انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر

مهندسي كامپيوتر
ديباچه:

“انسان بايد بينديشد ولي ماشين بايد كار كند.” اين شعار متخصصان كامپيوتر است،‌ متخصصاني كه با پيشرفت و توسعه كامپيوتر توانسته‌اند مغز و عضلات انسان را از اشتغالات تكراري و پيش‌پا افتاده نجات بخشند و او را در رفع مشكلات و مسايل ياري دهند تا جايي كه در كشورهاي صنعتي و پيشرفته، كامپيوتر در زندگي افراد حضوري اجتناب‌ناپذير دارد.به همين دليل رشته مهندسي كامپيوتر كه به طراحي و ساخت اجزاي مختلف كامپيوتر مي‌پردازد،‌ از اهميت بسياري برخودار است. اين رشته در كشور ما نيز اهميت بسيار داشته و تا مقطع دكتري تدريس مي‌شود.مهندسي‌ كامپيوتر در مقطع‌ كارشناسي‌ داراي‌ دو گرايش‌ سخت‌افزار و نرم‌افزار است‌.

گرايش‌ سخت‌افزار:
سخت‌افزار جزء فيزيكي‌ كامپيوتر بوده‌ و شامل‌ صفحه‌ كليد، صفحه‌ نمايش‌، چاپگر و ديسك‌ها مي‌شود؛ يعني اجزاء فيزيكي‌ و قابل‌ لمس‌ كامپيوتر مانند مدارها و بردهاي‌ الكترونيكي‌، سخت‌افزار ناميده‌ مي‌شود براي‌ مثال‌ واحد پردازشگر مركزي‌ كه‌ هرگونه‌ عمليات‌ پردازش‌ در آن‌ صورت‌ مي‌گيرد، مهمترين‌ واحد سخت‌افزاري‌ است‌.مهندسي سخت‌افزار در مقطع ليسانس به مطالعه و بررسي طراحي سخت‌افزاري، كنترل سخت‌افزاري وشبكه‌هاي كامپيوتري مي‌پردازد. براي مثال يك مهندس سخت‌افزار مي‌‌تواند طراحي سخت‌افزاري كند كه با IC ها كار كند، با كامپيوتر كار كند، يا از دروازه‌هاي كامپيوتر استفاده نمايد و در نهايت مي‌تواند به طراحي مدارهاي مجتمع ديجيتالي بپردازد. كه البته به اين بخش از سخت‌افزار بيشتر در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري پرداخته مي‌شود.

 

درس‌هاي‌ اين‌ رشته‌ در طول‌ تحصيل‌ :
دروس‌ مشترك‌ در‌ گرايش‌هاي‌ كامپيوتر :

فيزيك‌، رياضي‌، مباني‌ كامپيوتر و برنامه‌سازي‌، آزمايشگاه‌ كامپيوتر، معادلات‌ ديفرانسيل‌، ساختمان‌هاي‌ گسسته‌، برنامه‌سازي‌ پيشرفته‌ ، آمار و احتمالات‌ مهندسي‌، رياضي‌ مهندسي‌، مدارهاي‌ الكتريكي‌، ساختمان‌ داده‌ها، زبان‌ ماشين‌ و برنامه‌سازي‌ سيستم‌ ، مدارهاي‌ الكترونيكي‌ ، مدارهاي‌ منطقي‌، طراحي‌ الگوريتم‌ها، طراحي‌ و پياده‌سازي‌ زبان‌هاي‌ برنامه‌سازي‌، ريز پردازنده‌، معماري‌كامپيوتر، شبكه‌هاي‌ كامپيوتري‌ ، سيستم‌هاي‌ عامل‌، كارگاه‌ عمومي‌.

دروس‌ تخصصي‌ گرايش‌ سخت‌افزار :
سيگنال‌ها و سيستم‌ها، مدارهاي‌ الكتريكي‌، انتقال‌ داده‌ها، سيستم‌هاي‌ كنترل‌ خطي‌، الكترونيك‌ ديجيتال‌، طراحي‌ سيستم‌هاي‌ VLSI ، كارآموزي‌.

گرايش‌ نرم‌افزار:
نرم‌افزار جزء غيرقابل‌ لمس‌ كامپيوتر است‌. نرم‌افزار برنامه‌ها و داده‌هايي‌ است‌ كه‌ به‌ كامپيوتر فرمان‌ مي‌دهد كه‌ چه‌ عملي‌ را انجام‌ دهد. نرم‌افزارها عبارتند از:
نرم‌افزارهاي‌ سيستمي‌ و نرم‌افزارهاي‌ كاربردي‌. نرم‌افزارهاي‌ سيستمي‌ برنامه‌هايي‌ هستند كه‌ كامپيوتر براي‌ فعال‌ شدن‌ يا سرويس‌ دادن‌ به‌ آن‌ نياز دارد و به‌ اين‌ دليل‌ از سوي‌ سازندگان‌ سيستم‌ كامپيوتري‌ عرضه‌ مي‌شود و مهمترين‌ آنها سيستم‌ عامل‌، برنامه‌هاي‌ سودمند و مترجم‌هاي‌ زبان‌ مي‌باشد. نرم‌افزارهاي‌ كاربردي‌ نيز برنامه‌هايي‌ است‌ كه‌ كاربر يا خود آن‌ها را مي‌نويسد يا شركت‌هاي‌ نرم‌افزاري‌ آنها را تهيه‌ كرده‌ و براي‌ فروش‌ عرضه‌ مي‌كنند.يك مهندس نرم‌افزار ياد مي گيرد كه چگونه نرم‌افزارهاي بزرگ و عظيم را طراحي و برنامه‌ريزي كند،‌ تست و ارزيابي نهايي نمايد و در نهايت مستند سازد (برنامه‌هاي كامپيوتري مورد نظر را تبديل به دستور‌العمل‌هايي كند كه قابل استفاده براي عامه مردم باشد).در واقع هدف از گرايش نرم‌افزار كامپيوتر، آموزش و پژوهش در زمينه زبان‌هاي مختلف برنامه‌نويسي، سيستم‌هاي عامل مختلف و طراحي انواع الگوريتم‌ها مي‌باشد.

دروس‌ تخصصي‌ گرايش‌ نرم‌افزار :ذخيره‌ و بازيابي‌ اطلاعات‌ ، اصول‌ طراحي‌ و ساخت‌ كامپايلرها، اصول‌ طراحي‌ پايگاه‌ داده‌ها، پروژه‌ آزمايشگاه‌ سيستم‌ عامل‌، پروژه‌ آزمايشگاه‌ پايگاه‌ داده‌ها، شبيه‌سازي‌ كامپيوتري‌، مهندسي‌ نرم‌افزار، تحليل‌ و طراحي‌ سيستم‌ها، پروژه‌ نرم‌افزار، كارآموزي‌.

توانايي‌هاي‌ لازم :
مهندس‌ كامپيوتر بايد پايه‌ رياضي‌ قوي‌ داشته‌ و توانايي‌اش‌ در زمينه‌ فيزيك‌ خوب‌ باشد. همچنين‌ لازم‌ است‌ كه‌ فردي‌ خلاق‌ باشد تا بتواند مسائل‌ را از راه‌حل‌هاي‌ ابتكاري‌ حل‌ كند. راه‌ حل‌هايي‌ كه‌ كمترين‌ هزينه‌ و بهترين‌ كارايي‌ را داشته‌ باشد. در ضمن‌ دانشجويي‌ كه‌ وارد اين‌ رشته‌ مي‌شود بايد هميشه‌ اطلاعاتش‌ به‌ روز بوده‌ و به‌ دنبال‌ فراگرفتن‌ مطالب‌ جديد باشد.

موقعيت‌ شغلي‌ در ايران :
امروزه‌ يك‌ مهندس‌ كامپيوتر اگر علاقه‌مند به‌ كار باشد، هيچ‌وقت‌ با مشكل‌ بيكاري‌ روبرو نمي‌شود. بخصوص‌ مهندسين‌ نرم‌افزار كه‌ فرصت‌هاي‌ شغلي‌ بيشتري‌ داشته‌ و براي‌ كار كردن‌ نيز نياز به‌ امكانات‌ و تجهيزات‌ زيادي‌ ندارند. به‌ همين‌ دليل‌ در بعضي‌ از كشورها، صادرات‌ نرم‌افزار يكي‌ از اقلام‌ مهم‌ صادراتي‌ و ايجاد درآمدهاي‌ ارزي‌ براي‌ آن‌ كشور است‌. جالب است بدانيد كه متخصصان پيش‌بيني مي‌كند كه تا 10 سال‌ ديگر در كشورهاي‌ پيشرفته‌ مردم‌ همان‌قدر كه‌ به‌ نيروي‌ برق‌ وابسته‌ هستند، به‌ شبكه‌ اينترنت‌ وابسته‌ خواهند شد؛ يعني‌ همان‌ طور كه‌ اگر امروزه‌ برق‌ برود هيچ‌ كاري‌ نمي‌توان‌ كرد، اگر در 10 سال‌ ديگر اينترنت‌ قطع‌ شود تمامي‌ كارها متوقف‌ خواهد شد. روشن‌ است‌ كه‌ در چنين‌ جامعه‌اي‌ متخصص‌ كامپيوتر نقش‌ بسيار مهمي‌ ايفا خواهد كرد.

رشته کامپیوتر

معرفی از نگاهی دیگر

رشته کامپيوتر به طور کلي رشته پويايي است و شخصي که اين رشته را انتخاب مي کند بايد قدرت تجزيه و تحليل مسايل را دارا باشد همچنين بتواند در راستاي هدف مسايل را به زير شاخه هاي کوچک تقسيم کند و بارها و بارها مسئله اي را آزمون و خطا کند تا بتواند به هدفش برسد. در دنياي کنوني که رايانه درتمام کارهاي کنترلي، محاسباتي، توليدي و …..حرف اول را مي زند و به عنوان ابزاري براي رشته مهندسي کامپيوتر مي باشد، باعث شده اين رشته اهميت خاصي داشته باشد. اگر رشته مهندسي کامپيوتر را به عنوان رشته تحصيلي انتخاب مي‌کنيد بايد انسان ماجراجويي باشيد و با طبع هميشه در حال پيشرفت اين رشته سازگار باشيد و همچنين به درس رياضيات علاقه مند باشيد و بتوانيد خلاق باشيد و همچنين از ابزار و امکانات در جهتهدف استفاده نماييد.در ضمن بايد بتوانيد مديريت يک پروژه را در دست بگيريد. همچنين بايد منابع به روز را پيدا کرده و دانش خود را مطابق با تازه هاي بهروز نماييد. در ضمن چون  تقريبا تمام کتب و منابع موجود در اينرشته به زبان انگليسي است و اين منابع و اطلاعات به سرعت در حال تغيير هستند و امکان سريع ترجمه آنها نيز به فارسي وجود ندارد و اين که تقريبا کد نويسي نيز به زبان انگليسي نزديک است  از اينرو تسلط کافي به زبان انگليسي در اين رشته بسيار مهم است. دروس رياضي و فيزيک نيز همانند ديگر رشته‌هاي مهندسي در اين رشته کاربرد وسيعي دارد.

توانايي لازم براي اين رشته : 

توانايي ذهني ويژه‌اي براي تحصيل در اين رشته موردنياز نيست. البته دانشجوياني که پايه رياضي قوي و توانايي استدلالي و استقرايي بهتري دارند، در اين رشته موفق‌ترند. از لحاظ جسماني مهمترين ويژگي داشتن قدرت بصري خوب است و دانشجويان با قدرت شنوايي و حرکتي پايين نيز مي‌توانند در اين رشته ادامه تحصيل دهند. مهمترين نکته‌اي که در مورد اين رشته مي‌توان عنوان کرد، داشتن روحيه مطالعه مستمر است چرا که سرعت پيشرفت علم در اين رشته نسبت به رشته‌هاي ديگربسيار بالاست و دانشجو بايد بطور مستمر در پي مطالب جديد و يادگيري آنها باشد.

گرايش‌هاي اين رشته در کارشناسي 

رشته مهندسي کامپيوتر در مقطع کارشناسي داراي دو گرايش سخت افزار و نرم افزار است که البتهاين دو گرايش در مقطع کارشناسي تفاوت قابل توجهي با يکديگر ندارند. گرايش سخت افزار در برگيرنده فعاليت هاي آموزشي، پژوهشي و صنعتي در خصوص قطعات، بردها، تجهيزات و در نهايت سيستم هاي کامپيوتري در مقياس هاي مختلف است و يکي از شاخه هاي مهم آن به نام معماري کامپيوتر (طراحي و ساخت کامپيوتر) است. هدف از گرايش نرمافزار کامپيوتر، آموزش و پژوهش در زمينه زبانهاي مختلف برنامه نويسي، سيستم هاي عامل مختلف و طراحي انواع الگوريتم ها

اين رشته در مقطع ارشد داراي چهار گرايش

* گرايش نرم‌افزار: درگرايش نرم‌افزار در مقطع کارشناسي ارشد دانشجويان با سيستم‌هاي عامل پيشرفته ـبانکهاي اطلاعاتي ـ برنامه‌نويسي پيشرفته و تحت WEB ـ الگوريتم‌هاي پردازش موازي و … آشنا مي‌شوند.

* گرايش هوش مصنوعي: دراين گرايش با مطالب جديدي مانند شبکه‌هاي عصبي ـ هوش مصنوعي پيشرفته ـ تئوري فازي ـ پردازش تصوير و … آشنا مي‌شوند.

* گرايش معماري کامپيوتر: در اين گرايش دانشجويان با معماري‌هاي پيشرفته کامپيوترو ابر رايانه‌ها شبکه‌هاي کامپيوتري گسترده ـ پردازش تصوير و طراحي سيستم‌هاي تحمل‌پذيرخطا و … آشنا مي‌شوند.

* گرايش الگوريتم و محاسبات: اين گرايش که يک گرايش جديد است. دانشجويان باالگوريتم‌هاي توزيعي و پيشرفته ـ رياضيات پيشرفته کامپيوتري و … آشنا مي‌شوند.

وضعيت نياز کشور به اين رشته

رشته کامپيوتر که باعث جهاني شدن اطلاعات و ارتباطات شده است ، رشته روز و رشتهآينده است تا جايي که پيش بيني مي شود تا ۱۰ سالديگر در کشورهاي پيشرفته مردم همان قدر که بر نيروي برق وابسته هستند به شبکه اينترنت وابسته خواهند شد. با توجه به توضيحات گفته شده روند رو به رشد استفاده ازکامپيوتر در زندگي روزانه اشتغال و موقعيت کاري براي فارغ التحصيلان اين رشته فراهم است تا در قالب شرکتهاي توليدکننده نرم افزار، شرکتهاي توليدکننده قطعات،مراکز صنعتي –توليدي، شرکتها و موسسات خدماتي، مراکز آموزشي و … مشغول به کار شده و فعاليت کنند. با توجه به پيشرفت کند ايران نسبت به جامعه جهاني کامپيوتر درسالهاي اخير نياز به مهندسين خلاق و کوشا در اين زمينه کاملاً احساس مي شود.

روند رو به رشد استفاده از کامپيوتر در محافل عمومي و خصوصي، استفاده گسترده ازشبکه اينترنت و زمينه هاي مرتبط با آن، فراهم آمدن شرايط آموزش و تجارت الکترونيک همه و همه دست به دست هم داده اند تا از اکنون چشم انداز روشني نسبت به آينده اينرشته وجود داشته باشد به نحوي که فعالان در اين زمينه از آينده معلوم و مطمئني برخوردار خواهند بود. تنها نگراني به قسمت نرم افزار مربوط مي شود که بايد مهندسان خلاق ايراني اقدام به تهيه نرم افزارهاي گوناگون و کارآمد کرده تا تنها مصرف کننده صرف نباشيم.

به ياد داشته باشد دانشجوياني که از اين رشته فارغ التحصيل مي‌شونددر صورتيکه در يکي از شاخه ها و يا زبان هاي برنامه نويسي داراي تخصص باشند بازار کار خوبي د انتظار دارند چرا که تمام مراکز و کارخانه ها به مهندس کامپيوتر احتياج دارند  وهمچنين مي توانند  با توجه به نياز بازارو سفارش‌هايي که از مراکز متنوع و متفاوت کشور دريافت مي‌کنند توانايي انجام اينکارها را براي امرار معاش و عرضه توانمندي‌هاي خود براي بهبود و بهره‌وري بالاي امور کشور را دارا هستند.

 براي ادامه اين رشته مي توان در ايران و کشورهاي ديگر تا مقطع دکترا ادامه داد و از آن جايي که يک رشته با زبان واحد است براي ادامه تحصيل در ديگر کشورها به راحتي مي توان اقدام کرد.

بانك موضوعات پايان نامه رشته مهندسي كامپيوتر - معماري سيستمها

 • بررسي فشرده‎سازي فراكتالي تصاوير و ارائة راه حلي جهت كاهش زمان فشرده‎سازي آن
 • واضح سازي گفتار به روش پردازش فضاي برداري حاصل از سيگنال بر اساس مقادير تكين
 • بررسي و طراحي شبكه مديريت ارتباطات‌ راه‌ دور(TMN)
 • بررسي و پياده سازي تعدادي از سيستم هاي تعيين يا تأييد هوّيت بر اساس ارائه هاي مختلف اثرانگشت
 • طراحي يك كنترلر PCI از نوع مقصد و شبيه سازي آن
 • طراحي و پياده سازي سخت افزار يك تلفن اينترنتي بر اساس پروتكل SIP و بررسي كيفيت ارتباط ايجاد شده بوسيلة آن
 • بكارگيري متد كدگذاري (SPIHT) با استفاده از موجكهاي مناسب براي فشرده سازي تصاوير اولتراساند و آنژيو
 • روش سينک-کانولوشن جهت فشرده سازي و رمز نگاري تصاوير
 • ارائه روشي مبتني بر تصاوير بيتي جهت تثبيت تصاوير ديجيتال
 • بررسي آرايه هاي تپشي و طراحي و پياده سازي يک مدار ضرب‌كننده سريال تپشي توسط VHDL
 • طراحي آرايه اي با قابليت بازپيكربندي پويا براي كاربردهاي داراي محاسبات سنگين و موازي
 • طراحي يك روش جديد كلاسبندي بسته‌هاي اينترنتي
 • ارائه روشي جهت تحليل بسته هاي پروتکل BlueTooth بصورت بر خط
 • تجزيه و تحليل شبکه هاي اطلاعاتي صنعتي و طراحي کنترلر CAN با زبان VHDL
 • ارزيابي کارايي تست ضد تصادفي در تشخيص اشکالات سيستمهاي خود آزمايشي داخلي
 • استخراج ويژگيهاي گفتار با استفاده از تبديل موجک
 • کاهش سربار پيكربندي در سيستمهاي با قابليت پيكربندي مجدد در زمان اجرا با استفاده از الگوريتم فشرده‌سازي LZFTI
 • بررسي امنيت شيوه هاي پنهان نگاري اطلاعات در تصوير وارائه يک شيوه مناسب
 • يادگيري رفتاري در محيط رباتهاي فوتباليست
 • ارائه روشي مناسب جهت تامين امنيت صحبت تحت پروتکل IP
 • ارائه روشي براي پيدا کردن کوتاهترين مسير با استفاده از عملگرهاي ژنتيک
 • بررسي و پياده سازي نگاشت سينك در استاندارد MPEG
 • پيش بيني بهينه مسير در پاسکاري روباتهاي فوتباليست با استفاده از روشهاي هوشمند
 • طراحي يک معماري براي تشخيص آواي صدادار از بي صدا براساس تبديل موجک نسل دوم با استفاده از VHDL
 • تحليل وکلاسه بندي تصاوير بافتي با استفاده از تبديلات مهندسي پيشرفته
 • طراحي سيستم طيف نمائي امپدانس الكتروشيميائي برمبناي تبديل فوريه با استفاده از تبديلات زمان- فرکانس وشبکه هاي عصبي مصنوعي
 • بهبود کارايي روشهاي رديابي براساس مدلهاي کانتور فعال در محيط هاي بافتي
 • تأمين کيفيت سرويس براي زير سيستم چند رسانه¬اي اينترنت روي شبکه محلي بي¬سيم
 • طراحي مدارهاي جمع-کننده و ضرب¬کننده 8 بيتي برگشت¬پذير
 • طراحي زيرساخت اتاماتاي سلولي كوانتمي و بررسي عملكرد آن
 • تقطيع تصاوير بافتي با هدف تشخيص عيوب
 • ارائه يک روش مقاوم واترمارکينگ تصاوير ديجيتال بر مبناي تبديل Wavelet و شبکه عصبي
 • بررسي روشهاي هوشمند و ارائه يك الگوريتم جديد در طراحي جدول‌هاي زماني
 • بررسي پياده سازي IMS در شبکه هاي IPv6 سيار
 • طراحي صافي بازسازي کننده در استاندارد فشرده سازي ويدئو H.264 با استفاده از ساختار قابل پيکره بندي
 • طراحي و پياده سازي ساختار مقاوم در مقابل خطاي تطبيق پذير در سيستم هاي بلادرنگ توزيع شده
 • طراحي يك پردازنده‌ي نمونه با استفاده از تكنولوژي QCA
 • الگوريتم مسير يابي جهت کاهش مصرف انرژي و تاخير در شبکه هاي حسگر بي سيم
 • طراحي يک سيستم حافظه نهان با مصرف انرژي بهينه با استفاده از تکنيک هاي ويژه سخت افزاري و نرم افزاري

بانك موضوعات پايان نامه رشته مهندسي كامپيوتر- نرم افزار

مهندسي كامپيوتر – نرم افزار

 • تشخيص‌ حروف‌ مجزاي‌ دستنويس‌ فارسي‌ با استفاده‌ از حركت‌ نوك‌ قلم‌
 • تخصيص داده و عمليات در طراحي پايگاه داده توزيع شده
 • يك شيوه طراحي براي پايگاه داده شيء گرا
 • ارزيابي كارآيي پروتكل CSMA/CD براي انتقال صوت و داده بصورت يكپارچه و پياده سازي نرم افزار مربوطه بر روي محيط ETHERNET LAN
 • پرس و جوهاي فازي بر روي پايگاه داده‏هاي رابطه‏اي
 • ايجاد يك سيستم هوشمند جهت تخصيص امكانات سيستم مخابرات به مشتركين توسط شبكه عصبي مصنوعي
 • كنترل دسترسي تشخيصي در پايگاههاي داده شيء گرا
 • شبيه سازي بر مبناي پايگاه دانش
 • يك روش تكه سازي عمودي در پايگاه داده توزيع شده
 • طراحي و پياده سازي ابزار CASE مبتني بر فاز تحليل متدولوژي OOSE
 • بهينه سازي ژنتيكي پرس و جوها در پايگاه داده رابطه‏اي توزيع شده
 • سيستم پشتيبان سرمايه‏گذاري خبره بررسي موردي ده شركت فعال بورس اوراق بهادار ……
 • امنيت در سرورهاي وب
 • طراحي و پياده‌سازي يك مكانيزم زمانبندي توسعه‌پذير براي مدل موازي BSP
 • ارزيابي الگوريتمهاي كنترل همروندي در سيستم مديريت پايگاه داده توزيع شده رابطه‎اي
 • مديريت شبكه توزيع‌شده توسط عامل‌هاي متحرك
 • ارائه يك الگوريتم مسيريابي مؤثر جهت بهبود كيفيت سرويس صدا روي شبكه‌هاي IP
 • طراحي و نمونه سازي يك مدل مناسب براي پايگاه داده تصاوير پزشكي
 • روش سينك-كانولوشن براي حل معادلة راديوسيتي در گرافيك كامپيوتري
 • جمع‎آوري هوشمند اطلاعات در پاسخ به پرس‎وجوهاي هدفگراي كاربران در بازار تجاري الكترونيك
 • طراحي و پياده‌سازي يك كارگزار ناظر وب با خاصيت فيلترسازي هوشمند
 • ارائه روشي براي طراحي درخت جستجوي دودويي با استفاده از الگوريتمهاي ژنتيكي موازي
 • حل مساله ناهمگوني مدل داده در پايگاه داده‏هاي توزيع‏شده ناهمگون
 • افزايش کارايي تصفيه اتصالات اينترنتي از طريق يک معماري درون هسته اي
 • طراحي و پياده‌‌ ‌‌‌‌سازي محيط هوشمند مدلسازي اشياء فازي
 • طراحي و پياده‌سازي عامل‌هاي متحرك خريدار و استفاده از آنها در تجارت الكترونيكي
 • طراحي و پياده سازي نرم افزار يك تلفن اينترنتي بر اساس پروتكل SIP و بررسي كيفيت ارتباط ايجاد شده بوسيلة آن
 • طراحي و پياده سازي يك مدل مذاكره الكترونيكي چند وجهي و چند ضابطه اي دو جانبه بين عاملهاي خود مختار خريدار و فروشنده
 • طراحي و پياده‌سازي يک سيستم چک الکترونيکي در ايران
 • آموزش رفتارهاي فردي عاملهاي فوتباليست بصورت توزيع شده با استفاده از برنامه نويسي ژنتيكي
 • طراحي يک سيستم هوشمند موضوع بندي و تعيين ارتباطات معنايي در متن‌هاي متراکم فارسي
 • طراحي و پياده سازي يک مدل مجوزدهي توزيع شده بر مبناي گواهيهاي ديجيتال SPKI/SDSI
 • طراحي و پياده سازي يک مکانيزم زمانبند چند پردازنده اي مبتني بر الگوريتم ژنتيک چند هدفي
 • طراحي و توسعـه عاملهـاي تربيـتي برمبنـاي قابليتهـاي عاملهاي عاطفي
 • طراحي و پياده سازي يك مدل يكپارچه سازي سيستمهاي نرم افزاري ناهمگون مبتني بر معماري سرويس گرا
 • داده کاوي در پايگاه داده هاي همگون جهت استخراج قوانين ارتباطي توسط عامل هاي متحرک
 • استفاده از منطق فازي در مذاکره دو جانبه چند وجهي بين عاملهاي خودمختار خريدار و فروشنده
 • ارزيابي، کاربرد و بهبود تکنيکهاي عامل‌گرا در مهندسي نرم افزار
 • طراحي و پياده‌سازي يک سيستم پرداخت الکترونيکي امن
 • طراحي و ارزيابي يك معماري توزيع‌شده ايمن براي توسعه كاربردهاي شبكه‌هاي مديريت مخابرات بر اساس CORBA
 • استخراج آراستمان و طبقه بندي نواحي اسناد چاپي فارسي
 • پنهان سازي قوانين وابستگي به وسيله مسدود سازي داده ها
 • ارائه روشي جهت يكپارچه سازي برنامه هاي كاربردي در سطح منطق كاري با استفاده از تكنولوژي سرويس وب
 • توليد نرم افزار: اتوماسيون طراحي نرم افزارهاي شيء گرا
 • تحليل و طراحي سيستم هاي چند عاملي با استفاده از زبان هماهنگ سازي ريو
 • طراحي و پياده‌سازي يك الگوريتم جستجوي موازي و توزيع‌شده در وب به‌كمك عامل‌هاي متحرك
 • طراحي و پياده سازي مدلي مبتني بر احساس در عامل هاي هوشمند
 • بهبودي در شيوه ي چندپخشي در شبکه هاي مبتني بر IP متحرک
 • طراحي و پياده سازي بازاريابي الکترونيکي شخصي سازي شده مبتني بر 4P
 • يك راه حل موازي مبتني بر عامل براي مسأله‌ي فروشنده‌ي دوره‌گرد با استفاده از الگوريتم‌هاي ژنتيكي
 • يک استراتژي مذاکره براي فروشنده مبتني بر يادگيري
 • دسته بندي معنايي کاتالوگ محصولات در تجارت الکترونيکي
 • احراز امنيت پايگاه داده متحرک در برابر تهديد تعيين موقعيت با استفاده از امضاي کور
 • بهبود و توسعة الگوريتمAsynchronous Partial Overlay: الگوريتمي براي حل مسائل ارضاء محدوديت توزيع شده
 • امنيت سيستمهاي چندعاملي به کمک عاملهاي بي¬خبر و بي¬نشان
 • بهبود کراولرهاي متمرکز مبتني بر الگوريتم¬هاي ژنتيک با استفاده از تئوري کولوني مورچه¬ها
 • مکانيسم مذاکره در سيستمهاي چندعاملي داراي اطلاعات محدود
 • طراحي سيستم پيشنهاددهنده مبتني بر کالاهاي مکمل
 • توصيف و تحليل سياست هاي کنترل دسترسي در ترکيب وب سرويس ها
 • به‌کارگيري سيستم چند عاملي توزيع‌شده در بهبود کارائي الگوريتم ژنتيک موازي
ریس دپارتمان : استاد علی کیان پور

لیست پایان نامه و پروژه های تحقیقاتی مهندسی کامپیوتر و IT

همانطور که میدانید در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب پایان نامه بسیار حیاتی و تاثیرگذار بر ادامه روند تحصیل دانشجو میباشد در رابطه با همین موضوع در زیر لیستی از پایان نامه های مختلف در رشته مهندسی کامپیوتر جهت مطالعه ی شما عزیزان و استفاده از آنها آمده است،امید است با مطالب به روز آشنائیت بیشتری پیدا کنید:
T1- پايان نامه انتقال الكترونيكي وجوه و بانكداري الكترونيكي در ايران
T2-     پایان نامه مرکز داده   (DATA CENTER)
T3-     پایان نامه مدیریت و محافظت ازشبکه های کامپیوتری
T4-     پایان نامه معماري كامپيوتر – مقايسه چهار طرح ضرب كننده   RNS
T5-     پروژه سیستم مطب
T6-     پایان نامه سیستم های خبره و طراحی سیستم های خبره
T7-     پایان نامه شبكه هاي بي‌سيم حسگر
T8-     بررسي فوايد برگزاري دوره هاي آموزشي   IT براي معلمان
T9-     شناخت عوامل موثر بر میزان اثربخشی استفاده از سیستم آموزش مجازی در دانشگاه آزاد برای دانشجویان رشته حسابداری
T10-     پایان نامه GPS و کاربرد GPS
T11-     پایان نامه امنیت در فناوری اطلاعات
T12-     كنترل اتوماتيك فشارخون با استفاده از كنترلر PID و تنظيم پارامترهاي آن توسط الگوريتم ژنتيك
T13-     پایان نامه پياده سازي وب سايت آزمون آن لاین
T14-     پایان نامه کارت های هوشمند
T15-     بررسی ومطالعه ی کامل داده کاوی و داده کاوی با SQL SERVER2005 پیاده سازی آن روی بانک اطلاعاتی دانشگاه
T16-     تجارت الكترونيك
T17-     شناخت كلي شبكه هاي كامپيوتري به ويژه شبكه هاي بي سيم
T18-     راه اندازی و برنامه نویسی فروشگاه الكترونيكي به زبان ASP.NET
T19-     طراحی و پیاده سازی وب سایت فروشگاه رسانه های صوتی و تصویری به صورت پویا
T20-     بررسی میزان و نوع استفاده از اینترنت
T21-     پایان نامه تصوير ديجيتال
T22-     شبکه هاب ادهاک متحرک
T23-     پایان نامه کارت هوشمند
T24-     کاربردهای الگوریتم ژنتیک
T25-     پایان نامه پایگاه های داده توزیع شده
T26-     پایان نامه نمایش های مختلف ماتریس اسپارس و کاربرد آن در پردازش تصویر
T27-     شبیه ساز کامپایلر اسمبلی
T28-     پایان نامه امضای دیجیتال,امنیت دیجیتالی و SSL
T29-     پایان نامه کارشناسی کامپیوتر-الگوریتم های شبیه سازی نانوترانزیستور
T30-     پایان نامه ارتباط با پايگاه داده‌های Access در Visual Basic
T31-     پایان نامه مهندسی فناوری اطلاعات – بررسي و بهبود الگوريتم های رمزنگاري كليد عمومي مبتني بر حلقه های چندجمله ای كوتاه شده
T32-     پايان نامه it – آموزش الكترونيكی
T33-     پروژه طراحی سیستم ارزشیابی عملکرد اساتید
T34-     پروژه کارشناسی IT – سیستم انبار تحت وب
T35-     پایان نامه فناوری اطلاعات – شناسايی و طبقه بندی ترافيک شبکه های نظيربه نظير با استفاده از تكنيك های يادگيری ماشين
T36-     بررسی و مفهوم شبكه های سنسوری
T37-     طراحي نرم افزار پخش بار به روش نيوتن رافسون به زبان Builder C++
T38-     پروِژه داده کاوی
T39-     پایان نامه دسته بندی داده ها با استفاده از روش SVM
T40-     پروژه شبکه و شبکه های کامپیوتری
T41-     آشنايي با شبكه و تجهيزات آن
T42-     پایان نامه ديوار آتش مبتني بر سيستم عامل لينوكس
T43-     پروژه بانك اطلاعاتي سيستم ليزينگ خودرو
T44-     پروژه شبکه های کامپیوتری و زیرساخت های شبکه
T45-     پایان نامه تاثیر فناوری اطلاعات بر عملکرد کارکنان
T46-     سیستم رزرو و پذیرش هتل
T47-     امنیت در لینوکس
T48-     پروژه تبادل اطلاعات ازطریق پورت سریال
T49-     مدل سازی و تحلیل دستگاه ورزشی اسکی گام زن با استفاده از نرم افزارهای CATIA و NASTRAN
T50-     پایان نامه شبكه هاي بي سيم Broadband ISP (WIMAX)
T51-     پروژه مهندسی فناوری اطلاعات – مدیریت بهره وری فراگیر
T52-     تریگر های فازی در پایگاه داده فعال(Fuzzy triggers on active databases)
T53-     پایان نامه رشته نرم افزار رايانه – سیستم اینترنتی نظر سنجی
T54-     پايان نامه کامپيوترگرايش نرم افزار – سيستم هاي تشخيص وسايل نقليه
T55-     پايان نامه کامپيوتر – شبیه سازی چند پروتکل مسیر یابی AD HOC با استفاده از نبا استفاده از نرم افزار NS
T56-     پايان نامه کامپيوتر گرايش نرم افزار – ارائه یک الگوریتم خوشه بندی برای توزیع مناسب کار و ارزیابی کارایی آن
T57-     پایان نامه مكانيزه كردن سيستم تاكسي تلفني
T58-     پايان نامه رشته مهندسي كامپيوتر – منابع تغذيه سوئيچينگ
T59-     پايان نامه کامپيوتر – تريگر هاي فازي در پايگاه داده فعال
T60-     طراحی سایت مهد کودک توسط UML
T61-     آسیب پذیری و تهدیدات شبکه های کامپیوتری
T62-     امنیت شبکه های حسگر بی سیم
T63-     نقش Router در مسیریابی
T64-     پايان نامه هوش مصنوعي
T65-     كنترل و هدايت از راه دور توسط SMS در سيستم موبايل
T66-     پايان نامه كامپيوترآتاماتون سلولي،آتاماتون يادگيرو کاربرد آنها
T67-     پايان نامه اصول و مبانی امنیت در شبکه های رایانه ای
T68-     امنیت در وب و شناخت هکرها و حملات آنها
T69-     پايان نامه کامپيوترگرايش نرم افزار امنیت و خصوصی سازی RFID
T70-     پايان نامه کامپيوتر- تکنولوژی RFID
T71-     رمزنگاری اطلاعات
T72-     شبکه بی سیم(Bluetooth)
T73-     فاکتورهای ارتقای رده بندی سایت در موتورهای جستجو
T74-     پايان نامه کامپيوتر گرايش نرم افزار- بررسي كاربردي مدل هاي داده چند بعدي(OLAP) واستفاده از الگوهاي آماري
T75-     پايان نامه کامپيوترگرايش نرم افزار- پياده سازي نرم افزار انتخاب رشته دبيرستان
T76-     ایجاد و مدیریت شبکه های اطلاعاتی مبتنی بر تجهیزات سخت افزاری سیسکو
T77-     بررسي ايمن ترين مسيراز منظر نرخ تصادفات(با نگاهي به الگوريتم‌هاي مسير يابي)
T78-     بررسي چگونگي آموزش از راه دور دانش آموزان 12 تا 18 سال در ايران
T79-     پایان نامه محاسبات گريدي
T80-     سامانه کارت های هوشمند
T81-     شبكه هاي كامپيوتري
T82-     پايان نامه مهندسي کامپيوترگرایش نرم افزار – ارائه روشي براي طراحي مبتني بر سرويس
T83-     پايان نامه مسيريابي مبتني بر ناحيه بندي در شبكه هاي ادهاک (Ad Hoc)
T84-     تهیه نرم افزار حقوق و دستمزد
T85-     نقش فناوري اطلاعات در توسعه عرصه هاي مختلف كشاورزي
T86-     بررسي نقش دولت در زمينه سازي توسعه فن آوري اطلاعاتي با مطالعه موردي ايـران1370-1384
T87-    داده کاوی (    (Data Mining)
T88-     سيستم اطلاعات جغرافيائی (GIS) و اطلاعات فضای IT
T89-     اترنت درمایل اول(ETHERNET IN THE FIRST MILE)
T90-     پايان نامه کامپيوترگرايش نرم افزار – کاربرد الگوریتم ژنتیک در برنامه ریزی فرآیند به کمک       کامپیوتر(CAPP) در محیطهای صنعتی مختلف
T91-      فروشگاه بازیهای کامپیوتری تحت وب
T92-      پروتکل های مسیر یابی در شبکه های حسگر بی سیم
T93-      تعریف شبکه های کامپیوتری و مراحل نصب windows Server 2003
T94-       كدينگ و اينكدينگ اطلاعات در شبكه‌هاي كامپيوتري
T95-       طراحي و پيا ده سازي وب سايت اطلاعات مشتركين روستايي و شهري اداره گاز
T96-       سيستم عاملهای بلادرنگ
T97-       سیستم مدیریت تحت وب شرکت سوپر کامپیوتر
T98-       شبکه سازی درویندوزNT
T99-       طراحی سایت با flash و frent page
T100-       طراحی و پیاده سازی سایت با زبانهای برنامه سازی تحت وب
T101-       پايان نامه کامپيوتر- طراحی و پیاده سازی یک سیستم E-test
T102-       بهبود فرآیندها منطبق بر مدل معماری سازمانی و تعامل این مدل با معماری CMMI
T103-       ارائه الگوریتمی برای تضمین Fairness در شبکه های P2P
T104-         دولت و تجارت الکترونیک
T105-         تجارت الکترونیک
T106-         تقسیم‌ بندی صفحات وب
T107-         بررسی شبکه بی سیم WI-FI & WIMAX
T108-         بررسی و بهبود الگوریتم‌های رمزنگاری کلید عمومی مبتنی بر حلقه‌های چندجمله‌ای کوتاه شده
T109-         برنامه نویسی جهت سیستم انبارداری با ویژوال بیسیک
T110-         امنیت و دسترسی به داده ها در شبکه
T111-         الگوریتم های شبیه سازی نانوترانزیستور
T112-         آموزشگاه زبان
T113-        و   web crawle
T114-         شبکه های بی سیم
T115-         سیستم انبار تحت وب
T116-         نرم افزار ارزشیابی عملکرد اساتید تحت وب
T117-         سمینار GPS – افزایش دقت تعیین موقعیت در دریا
T118-         پروژه مهدسی نرم افزار – طراحی و تجزیه وتحلیل سیستم حقوق و دستمزد کارخانه
T119-         آشنایی با جستجوگر های پژوهشی با تکیه بر علوم انسانی
T120-         حق انصراف در معاملات الکترونیکی
T121-         طراحی زبانهای برنامه نویسی
T122-         طراحی سیستم جامع کتابخانه
T123-         مهندسی فناوری اطلاعات
T124-         تجارت الکترونیک
T125-         کاربرد شبکه های پتری رنگی در امنیت اطلاعات
T126-         شبیه سازی سه بعدی پروژه ١٤٠ واحدی مسکن مهر با نرم افزار 3D Max
T127-         ترافیک شبکه های نظیر به نظیر با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشین
T128-         شبیه سازی بازی فوتبال
T129-         تحلیل سیستم اطلاعات انبار
T130-         فناوری اطلاعات – فارکس
T131-         پیاده سازی الگوریتم FLB
T132-         هوش مصنوعی
T133-         مسیر یابی ایمن در شبکه های حسگر بی سیم
T134-         برنامه نویسی شی گرایی در سی شارپ (دات نت)
T135-         منابع تغذیه سوئیچینگ
T136-         فرآیند زبان گفتار
T137-         فیبر نوری
T138-         امنیت دیجیتالی     SSL
T139-        پایان نامه       Grid Computing
T140-         بانکداری و انتقال الکترونیکی در ایران
T141-         بانک اطلاعاتی داشنجویان
T142-         فروشگاه کتاب الکترونیکی
T143-         امضای الکترونیکی
T144-         طراحی وب سایت شرکت کامپیوتری
T145-         شبکه بی سیم
T146-         حل مسائل np با محاسبات مولکولی
T147-         طراحی سایت شرکت حریق با Visual Studio
T148-         سیستم عامل لینوکس ردهت
T149-         فروشگاه مجازی
T150-         تجزیه وتحلیل سیستم اطلاعات حسابداری (مرکز درمانی قائم (عج))
T151-         بلوتوث (bluetooth)
T152-         آموزش الکترونیکی
T153-         ویروس های کامپیوتری و راه های مقابله با آن
T154-         شبکه های بی سیم و روش های گرفتن backup
T155-        ارائه یک الگوریتم خوشه بندی برای توزیع مناسب کار و ارزیابی کارایی آن
T156-        پایان نامه ارزيابي قابليت اطمينان معماري خط توليد نرم افزار

پایان نامه من مرکز مشاوره پایان نامه دکتری در ایران

با همکاری تیم آسان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید