انواع پرسشنامه‌ها Questionnaires

انواع پرسشنامه‌ها Questionnaires

انواع پرسشنامه‌ها Questionnaires

انواع پرسشنامه‌ها Questionnaires :

پرسشنامه‌ ها و انواع پرسشنامه ها چی هستند ؟! اگر بخواهیم تقسیم بندی کلی برای پرسشنامه ها در نظر بگیریم باید بگوییم که این پرسشنامه ها به دو روش کلی کمی و کیفی تقسیم بندی میشوند .
پاسخ هایی که از سوالات بسته یا closed-ended بدست می آیند براساس سوال های چند گزینه ای  با استفاده از روش های کمی تحلیل میشوند که در آخر به صورت نمودار هایی در می آیند که میتواند نمودار پایه ای، میله ای یا دصدی باشند.
حال میرسیم به پاسخ های از سوالات پرسشنامه های باز که تزیه وتحلیل آن ها براساس روش های کیفی شکل میگیرد و در آخر شامل تجزیه و تحلیل های انتقادی یا بحث ها میشود که در ان از اعداد استفاده میشود .

انواع پرسشنامه‌ ها:

پرسشنامه پستی:

هزینه این روش بر دوش محقق پرسشنامه است و اغلب این کار توسط محقق پرداخت میشود و در انتها پاسخ دهنده برای ارسال پاسخنامه هزینه ای را متقبل نمیشود .

پرسشنامه کامپیوتری:

توسط ایمیل شکل میگیرد

بررسی داخل خانه(In-house survey):

در این روش محقق برای جمع‌آوری اطلاعات به خانه یا محل کار پاسخ‌دهنده مراجعه می‌کند. مزیت این روش در این است که سؤالات با تأکید محقق و تمرکز بیشتر از سوی پاسخ‌دهنده، پاسخ داده می‌شود.

پرسشنامه تلفنی:

محققان ممکن است بخواهند از طریق تماس تلفنی با پاسخ‌دهندگان احتمالی ارتباط برقرار کرده و از این طریق از آن‌ها بخواهند تا به سؤالات پرسشنامه پاسخ دهند.

 

پایان نامه من بزرگترین سامانه مشاوره انجام پایان نامه ارشد و دکتری و مقالات علمی در ایران

اکسپت فوری مقاله | مشاوره پروپوزال | انجام پایان نامه دکتری

دیدگاهتان را بنویسید