ایندکس بودن ژورنال در سایت ISI

ژورنال ISI - ایندکس بودن ژورنال در سایت ISI

برای این که بخواهید ایندکس بودن یک ژورنال را بررسی کنید میتوانید مجلات را در لیست تامسون رویترز چک کنید ببینید که آیا ثبت شده اند یا خیر. با ما همراه باشید در این مطلب ایندکس بود مجلات و ژورنال ها را در سایت ISI بررسی کنیم.

شرکت Thomson Reuterss

موسسه isi در واقع یک پایگاه علمی برای کتاب ها و مقالات محسوب می شود که در حال حاضر قوی ترین پایگاه داده های علمی نیز می باشد. موسسه ای است که با هدف چاپ مقاله علمی در سال 1960 تاسیس شده است. این مرکز در سال 1992 در اختیار موسسه علمی تامسون قرار گرفت و با نام شرکت Thomson Reuterss به فعالیت پرداخت.

چاپ مقاله ISI می تواند امتیازاتی را برای پژوهشگر به همراه داشته باشد. نظر به اهمیت این موضوع شریف یار با چاپ تضمینی مقاله در در نظر دارد بررسی ایندکس بودن ژورنال در سایت ISI را شرح دهددر ایران ملاک ارزشیابی پژوهش ها، نگارش و چاپ مقاله ISI و ISC می باشد و آنچه مهم است ژورنالی است که مقاله را به چاپ می رساند. به بیانی دیگر ارزش تحقیق با مقاله استخراجی از آن و انتشار در مجله ISI مشخص می شود.

مطلب پیشنهادی :  مجلات حقوق | مجلات علمی و پژوهشی و علمی و ترویجی حقوق

بررسی ایندکس در ISI THOMSON REUTERS

اولین قرم برای بررسی ایندکس وارد شدن با سایت تامسون رویترز است سپس Master Journal List را انتخاب کنید .

 http://ip-science.thomsonreuters.com/cgi-bin/jrnlst/jloptions.cgi?PC=master

3 بخش برای بررسی ایندکس موجود است.

  1. شما میتوانید با استفاده از شماره ISSN  جستجوی خود را انجام دهید .
  2. اسم ژورانال را با حروف بزرگ بنویسید که با آن هم میتوانید سرچ خود را انجام دهید .
  3.  مخفف نام ژورنال که آن هم با حروف بزرگ نوشته می شود.

نکته : دقت کنید که نوع ورودی بر اساس یکی از این سه مورد انتخاب شود.

با انتخاب نوع ورودی جستجو را آغاز کنید. چنانچه در نتیجه جستجو نام و مشخصات ژورنال در بررسی لیندکس ISI دیده شد به مفهوم این است که ژورنال مورد نظر در فهرست ایندکس ISI قرار دارد. لازم به ذکر است که ضریب ارجاع و ایمپکت فاکتور در این جستجو لحاظ نمی شود، تنها نمایه بودن و لیست ژورنالهای ISI بررسی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید