فرآیندهای تکمیلی چاپ مقاله

process 1024x768 - فرآیندهای تکمیلی چاپ مقاله

فرآیندهای تکمیلی چاپ مقاله

داوران ژورنال پس از این که مقاله خود را فرستادید آن را تحلیل و امتیاز بندی میکنند سپس بعد از آن مراحلی وجود دارد که باید حتما انجام شود و. در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت  .مرحله های همچون اصلاح مقاله، پاسخ به نظرات داوران و … جهت پذیرش نهایی مقاله  صورت پذیرد . با ما همراه باشید

اصلاح مقاله

همانطور که در بالا اشاره کردذیم مقاله باید توسط داوران داوری شود و به مرحله ای میرسد که اعلام میشود آیا مقاله نیاز به اصلاحیه دارد یا خیر .سردبیر مجله پیش‌نویس ارسال شده را به همراه نکات و پرسش‌های مطرح شده توسط هر یک از داوران به نویسندگان باز می‌گرداند. پاسخی دقیق و روشن توسط نویسندگان مقاله باید به داوران اعلام شود تا شک و شبه ها را منقضی کنند. یک نکته مهم این است که جواب و پاسخ ها باید در یک فایل ارائه شود.

ارسال اصلاحات:

مرحله بالا که گذرانده شد برای پاسخ به نکات و پرسش‌های داوران و در صورتی که مقاله نیاز به بازنویسی و اصلاح داشت نویسنده مسئول می‌تواند از طریق سایت مجله و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، به منوی اصلی ارسال مقاله دست یابد. در این صورت شکل (۳-۲۱) نشان داده می‌شود. همانطور که ملاحظه می‌شود گزینه Submissions Needing Revision فعال می‌گردد. با کلیک بر روی این گزینه شکل (۳-۲۲) نمایان می‌شود. این شکل نشان می‌دهد که آخرین وضعیت مقاله Revise می‌باشد.

ادامه اصلاحات

سپس روی گزینه Action Links  کلیک کنید تا منوی کوچکی ظاهر شود. با انتخاب گزینه Revise Submission فرایند ارسال نسخه اصلاح شده آغاز می‌شود. به این ترتیب نویسنده مسئول، باید تمامی مراحل پیش‌گفته در ارسال اولیه را دوباره (پشتیبانی) دهد. دقت شود که تمامی اطلاعات ارسال شده (همچون عنوان مقاله، چکیده، کلمات کلیدی و حتی فایل‌های پیوست شده Cover Letter و …) در هنگام ارسال نسخه اصلاح شده دیده می‌شود. چنانچه این اطلاعات در نسخه اولیه و نسخه اصلاح شده تغییری پیدا نکرده است (به عنوان مثال کلمات کلیدی یا عنوان مقاله)، می‌توان همان اطلاعات را در ارسال جدید نیز حفظ کرد و فقط کافی است دکمه Next را فشار دهید تا بدون اعمال تغییر به مرحله بعد بروید.

تکمیل اصلاحات مقاله

اگر مرحله ها  درست انجام داده شد ،  می‌توان فایل PDF ساخته شده توسط مجله را از گزینه View Revision دانلود کرد و بررسی نمود. همانطور که شکل (۳-۲۳) نشان می‌دهد، در این حالت وضعیت فعلی به Revision Needs Approval تغییر می‌کند. بدین معنا که فرایند ارسال به تایید نهایی نویسنده مسئول نیاز دارد. اگر فایل PDF ساخته شده مورد تایید شما نیست می‌توان از گزینه Edit Revision استفاده نمود تا مجدد با تغییر در فایل‌های آپلود شده، مشکل را برطرف نمود. توصیه می‌شود که برای manuscript و نیز پاسخ به نکات داوران، نسخه اصلی فایل ورد (.doc یا .docx) در سایت مجله آپلود گردد.

وضوح تصاویر و شکل‌های قرار داده شده در متن manuscript در نسخه PDF تولید شده در این حالت به مراتب بهتر خواهد شد. در صورتیکه از ارسال «نسخه ارسال شده» منصرف شده‌اید از گزینه Decline to Revise استفاده کنید. در نهایت، می‌توان فرایند ارسال را با تایید نهایی آن و انتخاب گزینه Approve Revision به پایان رساند. در این حالت پس از بازگشت به منوی اصلی، گزینه Revisions Being Processed فعال می‌شود که نشان می‌دهد نسخه اصلاح شده به درستی برای داوری مجدد به مجله ارسال شده است. شکل (۳-۲۴) را ملاحظه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید