نحوه سابمیت مقاله به مجلات تخصصی چگونه می باشد ؟

نحوه سابمیت مقاله به مجلات تخصصی چگونه می باشد ؟ :

اولین اقدام در گرفتن پذیرش و در انتها چاپ مقاله انتخاب یک مجله مناسب و معرفی مقاله شما به آن است. وقتی شما مراحل ثبت یک مقاله را در یک مجله طی و در نهایت موفق به ارسال مقاله شدید در حقیقت مقاله را سابمیت کرده اید. سابمیت در لغت به معنای ارائه کردن و معرفی کردن است و هیچ امتیاز علمی برای نویسنده ندارد. یعنی در رزومه خود نمی توانید برای سابمیت کردن مقاله امتیازی بگیرید یا نسبت به آن ادعایی داشته باشید چون هر چیز بی ربطی را می‌توان به یک مجله کاملا معتبر سابمیت کرد و مانعی در این زمینه وجود ندارد. در برخی دانشگاهها برای دانشجویی که مقاله خود را سابمیت کرده به دلیل آنکه زیر نظر استادان راهنما و مشاور این کار انجام شده و فرض بر این است که مقاله محتوای علمی دارد برای آن پوئنهای مثبتی در زمان دفاع در نظر می‌گیرند

چه زمانی مقاله آماده سابمیت میباشد؟

برای سابمیت مقاله به ژورنالهای تخصصی خارجی می‌بایست مقاله را ترجمه به زبان انگلیسی کنید ترجمه تخصصی مقالات به زبان رسمی و بین‌المللی آن کشور باید به صورت کاملا تخصصی و تضمینی انجام شود و ترجمه باید کیفیت بسیار زیادی داشته باشد. از یک دیدگاه کلی فرآیند آماده سازی و سابمیت مقاله به ترتیب مراحل زیر می‌باشد:

 • ترجمه تخصصی مقاله
 • ویرایش و بازسازی مقاله
 • پارافریز و رفع سرقت علمی مقاله
 • انتخاب ژورنال مناسب و سابمیت

قبل از سابمیت مقاله باید به صورت دقیق صفحه‌آرایی و ویرایش شده باشد و کیفیت کافی را برای چاپ شدن در ژورنالهای معتبر و تخصصی داشته باشد نمی‌توانید قبل از ویرایش و آماده سازی مقالات آنها را سابمیت نمایید. نسخه نهایی مقاله نسخه‌ای است که کیفیت کافی از دید داوران داشته باشد کوچکترین ایرادات از دید داوران موجب ریجکت مقاله خواهند شد.

نحوه سابمیت مقاله به ژورنال 

سابمیت مقاله به ژورنالهای معتبر و تخصصی توسط 2 حالت امکان پذیر می‌باشد که بستگی به نوع و کیفیت ژورنال دارد در اغلب ژورنالها سابمیت مقاله به دو حالت مکانیزه و سابمیت از طریق ایمیل امکانپذیر می‌باشد.

قبل از اینکه بخواهیم هرکدام از روش های فوق را توضیح دهیم لازم است مواردی را یادآوری نماییم:

 • هیچکدام از روش های ارسال مقاله دلیلی بر بی اعتباری یا معتبر بودن مجله نیست!!
 • روش سابمیت از طریق آنلاین سابمیژن(Online Submission) و یا پنل کاربری روش به مراتب جدیدتری است که اکثر مجلات معتبر از آن استفاده می‌نمایند.
 • روش ارسال از طریق ایمیل معمولا محدودیت های کمتری برای اصلاحات مقاله، اصلاح اسامی، تغییر قسمتی از مقاله و … دارد این کار در سیستم سابمیت مقاله کمی دشوارتر و گاهی اوقات انجام نشدنی است.
 • سیستم سابمیت آنلاین هر مجله با مجله دیگر متفاوت است و ممکن مدت زمان سابمیت مقاله از این طریق برای یک مجله ده دقیقه و برای مجله دیگری حتی تا ساعت ها طول بکشد.
 • قبل از هرگونه سابمیت بهتر است به قسمت راهنمایی نویسندگان که معمولا تحت منوی Instruction For Author می‌باشد مراجعه نمایید و تمامی نکات مربوط به فرمت‌بندی، تعداد لغات چکیده، توضیحات مربوط به جداول و شکل ها و … را رعایت نمایید این کار ضمن صرفه جویی در زمان شما به خاطر روند داوری سریعتر باعث افزایش شانس پذیرش مقاله شما در مقالات هم سطح خواهد شد.
 • نکته دیگر اینکه قبل از پذیرش مقاله بهتر است نسبت به پارافریز مقاله و ادیت نیتیو مقاله خود حتما توجه لازم را داشته باشید این دو نکته تاثیر بسیار زیادی در افزایش شانس پذیرش مقاله شما خواهند داشت.
 • در هیچکدام از روش هایی که توضیح داده خواهند شد سابمیت مقاله به معنای اکسپت مقاله نیست و صرفا مقاله شما با موفقیت در مجله مورد نظر به ثبت خواهد رسید تا پس از طی مراحل داوری نتیجه به شما علام گردد.

مراحل سابمیت مقاله

در مرحله ی اول باید با فرمت و شیوه ی نگارش مقالات آشنا باشید.برای این کار چند نمونه از مقالاتی که در شماره اخیر (current issue) مجله چاپ شده اند و معمولا بصورت sample issue در وب سایت مجله مشخص هستند دانلود ، و به دقت مطالعه شوند.

References وابسته به مجله است. ارزش یک مقاله در رعایت موارد نگارشی است. اگر موارد نگارشی در نوشتن یک مقاله رعایت نشود ممکن است حتی داوران بدون آنکه روی مقاله داوری کنند ، ریجکت شده و به نویسنده برگردانده می شود.

بعد از ارسال مقاله ، زمانیکه موضوع آن از تخصص سردبیر خارج باشد ، سر دبیر اصلی شخصی را از شورای سردبیری انتخاب کرده و مسئولیت مقاله را به او واگذار میکند. تعیین داورها و ویرایش نظر آنها بر عهده ی او است و در پایان نیز سر دبیر اصلی با اتفاق نظر داوران و سر دبیر انتخابی خود رای نهایی را در مورد ریجکت یا قبول مقاله صادر و به نویسنده اعلام میکنند.

Title Page

در این شامل عنوان مقاله ، نام نویسنده یا نویسنده ها به همراه وابستگی به مرکز تحقیقاتی یا دانشگاهی است مشخص شده و باید با فایل جداگانه ای آدرس پستی ، ایمیل ، تلفن و فکس نویسنده ی مسول را ارسال کرد.

Cover Latter

نویسنده یا نویسندگان ، نامه ای را به سردبیر مجله ارسال میکنند که در آن علاوه بر توضیح مختصر از محتوا و نتایج ، به موارد زیر نیز اشاره کرد

تعهد داده میشود که این مجله در ژورنال دیگری چاپ نشده و هم زمان نیز به هیچ مجله دیگری ارسال نشده است و تعهد میشود تا پایان داوری این مقاله در این ژورنال ، این پیش نویس به مجله دیگری ارسال نمیگردد.

Suggest Reviewers

نویسندگان باید نام حداقل سه داور با مشخصات نام و نام خانوادگی ، آدرس ایمیل و نام دانشگاه  یا موسسه تحقیقاتی را پیشنهاد کنند.در برخی مجلات این فهرست ، در فایل جداگانه ارسال میشود و در برخی ، گزینه ی جداگانه برای وارد کردن مشخصات داوران موجود است. سردبیر مجله با بررسی پیشنهاد داوران فرد یا افرادی را برای داوری مقاله انتخاب میکند. مزیت ارسال نام داوران این است که پروسه داوری سرعت میگیرد و زمان کمتری صرف این مسئله میشود.

Oppose Reviewers

این بخش مخصوص کسانی است که تمایلی برای انتخاب داوران ندارند و دلایل خود را برای این کار دارند.

Conflict of Interests

درد این بخش نویسندگان خاطر نشان میشوند که در طول پروسه تحقیقاتی مشکلی نداشته اند و از ردیف قرار گرفتن اسامی نویسندگان رضایت دارند.برخی مجلات برای این قسمت بخش مخصوص دارند و برخی نیز باید فایل جداگانه ای برای آنان آپلوود گردد.به هر حال بهترین نوع نوشتن ترتیب نام نویسندگان ، سهم آنها از میزان تحقیقات و تهیه مقاله است.

Research Highlights

نتایج مهم و نوآوری های حاصل شده از اتمام پروسه ی تحقیقاتی خود را در قالب جمله یا عبارتی کوتاه بیان میکنید ، معمولا نباید بیش از ده کلمه باشد

پس از اتمام موارد فوق ، نویسنده ی مسئول ، باید manuscript را برای انجام مکاتبات به مجله ارسال کند.برای ارسال ، ابتدا باید در سایت مجله عضو شوید و پس از پر کردن بخش های لازم  ، گزینه ی ارسال مقاله (Submit an article) را کلیک کنید

با انتخاب گزینه ی Submit New Manuscript  منوی ارسال مقاله پدیدار میشود.

 1. گام های زیر را برای ارسال درست مقاله انجام دهید:
 2. انتخاب نوع مقاله (…,original paper, letter, review paper)
 3. وارد کردن عنوان مقاله(با کپی کردن عنوان مقاله از فایلmanuscript تهیه شده)
 4. اضافه کردن نام نویسندگان همکار با ذکر وابستگی آن‌ها و رعایت ترتیب بین آن‌ها
 5. وارد کردن چکیده مقاله(با کپی کردن چکیده مقاله از فایلmanuscript تهیه شده)
 6. وارد کردن کلمات کلیدی (مشخص کردن سه یا چهار کلمه کلیدی)
 7. وارد کردن اطلاعات تکمیلی مربوط به مقاله
 8. وارد کردن نکات ضروری. این نکات در متن فایلPDF تهیه شده توسط سایت مجله گنجانده نشده و تنها در اختیار سردبیر قرار می‌گیرند. به عنوان مثال اگر این مقاله پیش از این به همین مجله ارسال شده، توصیه می‌شود در این قسمت با ذکر شماره پیگیری مقاله، این مطلب توضیح داده شود. برای برخی از مجلات پر کردن این بخش ضروری نیست.
 9. داوران پیشنهادی(Suggest Reviewers)
 10. داوران مخالف(Oppose Reviewers)
 11. انتخاب سردبیر(Request an Editor)
 12. Conflict of interest
 13. پیوست کردن فایل‌ها

در قسمت پیوست کردن فایل‌ها، باید فایل آماده Manuscript, Cover Letter و اگر لازم باشد Supplementary Materials  را آپلود نمود. دقت شود که در فایل manuscript حتما پس از متن مقاله و مراجع، ابتدا جداول و سپس شکل‌ها را از manuscript خارج کرد و سپس هر یک از آن‌ها را در قالب فایل‌های جداگانه یک به یک آپلود نمود. توصیه می‌شود که نسخه اصلی فایل ورد doc یا docx برای manuscript  آپلود گردد.

پس از تکمیل و ارسال موارد بالا با فشردن دکمه Next، صفحه ای نمایان خواهد شد که در آن خلاصه‌ای از فایل‌های ارسال شده، نمایش داده می‌شود. اگر خطایی در انجام موارد پدید آمد ، در این قسمت مشخص می‌گردد تا نویسنده، خطا را اصلاح نماید و اگر تمام بخش ها درست انجام شود گزینه Build PDF for my Approval فعال می‌شود. در این حالت به ایمیل نویسنده مسئول نیز پیامی ارسال شده که فایل PDF مقاله ساخته شده است و فرایند ارسال مقاله به تایید نهایی ایشان نیاز دارد. نباید Back را فشار دهید و در عوض گزینهBack to Main Menu  را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه دوباره به منوی اصلی باز می‌گردید و گزینه Submissions Waiting for Author’s Approval فعال می‌گردد.

با انتخاب Submissions Waiting for Author’s Approve  و با کلیک کردن بر روی گزینه Action Links منوی کوچکی ظاهر می‌شود. با انتخاب گزینه View Submission می‌توان فایل PDF ساخته شده توسط سایت مجله را مشاهده و نیز ذخیره کرد. اگر این فایل مشکلی نداشت با انتخاب گزینه Approve Submission، مقاله تایید نهایی شده و به مجله ارسال خواهد شد. پس ازاین لحظه دیگر نمیتوان هیچ تغییری در آن ایجاد کرد. همچنین پیامی به ایمیل نویسنده مسئول فرستاده می‌شود که تاییدیه دریافت مقاله توسط مجله می‌باشد.

چنانچه در فایل PDF ساخته شده مشکلی باشد که نیاز به اصلاح داشته باشد می‌توان گزینه Edit Submission را انتخاب کرد و دوباره تمامی موارد و مراحل پیش گفته را ویرایش نمود تا مجدداً فایل PDF توسط سایت مجله ساخته شود. در صورت انصراف از ارسال مقاله می‌توان گزینه Remove Submission را انتخاب نمود

نحوه سابمیت از طریق ایمیل

سابمیت مقاله از طریق ایمیل تقریبا ساده‌ترین روش برای ارسال درخواست به ژورنال می‌باشد. در قالب یک ایمیل به سردبیر می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید و فایل مقاله را نیز می‌توانید به صورت پیوست در کنار ایمیل ارسال فرمایید. بعد از ارسال ایمیل باید منتظر نتیجه و نامه از طرف سردبیر باشید.

نمونه ارسال ایمیل به سردبیر

Dear Editor,

I am pleased to submit the attached manuscript to —– for possible publication.

If would be possible please inform me about its status asap.

نحوه سابمیت از طریق پنل 

پنل و سیستم مکانیزه ای که هر مجله برای ارسال فایل در نظر می‌گیرد متفاوت است و یک قانون و روش کلی وجود ندارد که بتوان در مورد آن توضیحاتی ارائه کرد. اما در حالت کلی باید ایمیل و نام نویسنده و اطلاعات دقیق و کامل نویسنده مسئول را وارد کنید و فایل را نیز پیوست نمایید. سپس می‌توانید در اسرع وقت آنرا پیگیری نمایید و از زمان پذیرش و چاپ اطمینان حاصل فرمایید.

 منیو اسکریپت (manuscript)

همان مقاله‌ای که شما سابمیت کرده‌اید و هنوز داوری نشده و چاپ نگردیده است منیو اسکریپت یا دست نویس محسوب می‌شود مقاله شما در صورت چاپ در یک مجله بعد از داوریpaperیا Articleخوانده می‌شود.

منیو اسکریپت نامبر (manuscript NO)

همان شماره ای است که به مقاله ارسالی شما به ژورنال اختصاص داده می‌شود و شما می‌توانید از آن برای مکاتبات خود با مجله یا پیگیری وضعیت مقاله استفاده کنید. می‌تواند عدد یا ترکیبی از عدد یا حرف باشد که به آن Manuscript IDگفته می‌شود.

فرآیند پذیرش و چاپ مقاله

 • پس از انجام سابمیت، مقاله برای چند هفته در اختیار سردبیر مجله قرار می‌گیرد و تیم او مقاله را از جنبه‌های مختلف مانند ارتباط موضوع مطالعه با حوزه کاری و اهداف (Scope and aims) مجله و رعایت استاندارد‌های لازم مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورت نا‌همخوانی مقاله با اهداف مجله، بدون داوری، ریجکت (رد) می‌شود.
 • در صورت تأیید مقاله توسط سردبیر، فایل آن برای داوری ارسال می‌شود. معمولاً مقاله توسط دو یا چند داور بررسی می‌شود و سه حالت پیش می‌آید. ۱) مقاله استاندارد است و بدون اصلاحیه پذیرش می‌شود. ۲) مقاله ایرادات جزئی دارد که پس از برطرف شدن آن‌ها توسط نویسنده مقاله، مورد پذیرش قرار می‌گیرد. ۳٫ مقاله ایرادات کلی دارد و ریجکت می‌شود.
 • در صورت نیاز به اصلاحات، باید فایل اصلاح شده را همراه با نامه‌ای که انجام اصلاحات را در آن ذکر کرده‌اید، به ایمیل مجله ارسال کنید.
 • پس از انجام اصلاحات و تأیید مقاله توسط داوران، نامه پذیرشی از طرف مجله به ایمیل نویسنده مسئول ارسال می‌گردد که حاوی عنوان نهایی مقاله، نام نویسندگان، ISSN مجله، تاریخ چاپ مقاله و امضای سردبیر مجله است.
 • پس از پذیرش (Acceptance) مقاله، پاراف (Proof) آن برای نویسنده مسئول ارسال می‌شود که در واقع نسخه نهایی مقاله برای چاپ است. در این مرحله باید به‌دقت مقاله خود را بررسی کنید تا در صورت وجود هر گونه خطایی، آن را به سردبیر مجله اطلاع دهید.

اکسپت مقاله و فرق آن با سابمیت

اکسپت و سابمیت مقاله دو مقوله کاملا مجزا هستند و هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. در واقع شما باید مقاله را سابمیت کنید تا تکلیف اکسپت شدن آن مشخص شود اکسپت مقاله بعد از مرحله داوری اتفاق خواهد افتاد. اکسپت مقاله بعد از بررسی مقاله اتفاق خواهد افتاد. بعد از سابمیت مقاله در رابطه با نتیجه پذیرش مقاله و اکسپت هیچ تصمیمی نمیتوانید بگیرید از این رو توصیه میکنیم نسبت به سابمیت مقاله عجله نداشته باشید که حتما مقاله اکسپت شود. (در کل فرایند داوری برای اکسپت در ژورنال های معتبر مانند ISI زمان بر است البته برخی از ژورنال ها در ازای دریافت مبلغی مراحل داوری و اکسپت را تسریع می کنند) و در صورت نداشتن ایرادات اساسی و پذیرفته شدن توسط داوران، ممکن است در چندین نوبت، برای اکسپت نهایی ایراداتی به آن تعلق گیرد که شما به عنوان یک محقق باید آن را اصلاح و مجدداً ارسال نمایید.

خدمات پایان نامه من

می‌توانید برای مراحل سابمیت مقاله خود به همه ژورنالهای های بین المللی و داخلی از خدمات موسسه پایان نامه من استفاده کنید. کلیه خدمات به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالا ارائه می‌گردد و به دلیل همکاری زیادی که کارشناسان این موسسه با مجلات داشته است به مراتب مراحل سابمیت مقاله با کیفیت بیشتری ارائه خواهد شد. برای ارسال درخواست خود می‌توانید به صورت آنلاین اقدام فرمایید همچنین می‌توانید از کارشناسان موسسه برای دریافت مشاوره های رایگان برای انتخاب ژورنال یا نحوه سابمیت استفاده کنید. خدمات مشاوره نیز به صورت کاملا رایگان در این موسسه ارائه می‌گردد.

 

گروه متخصصان “پایان نامه من” :

“گروه علمی و تحقیقاتی پایان نامه من” فعال در زمینه فعال های پژوهشی  با چندین سال سابقه پژوهش در زمینه انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ، انجام پایان نامه دکتری ، انجام پایان نامه دکترا ، انجام رساله دکتری ، انجام رساله دکترا ، انجام پروپوزال ارشد و انجام پروپوزال دکتری ، اکسپت مقاله ، پذیرش مقاله و چاپ مقالات علمی پژوهشی و چاپ مقالات ISI، کدنویسی و شبیه سازی، تحلیل آماری، ترجمه تخصصی، آموزش دروس و نرم افزارهای تخصصی و… و با کادری مجرب از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر سطح ایران (شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و تربیت مدرس و … ) آماده ارائه هرگونه خدماتی به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در رشته های مختلف فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی است.

مشاوره 24 ساعته :

09199631325  و  09353132500

خطوط دارای تلگرام و واتس اپ نیز می باشد.

با مدیریت دکتر علی کیان پور

با همکاری ایزی تز + دکتر تز + آسان مقاله