نحوه نوشتن مقدمه مقاله

نحوه نوشتن مقدمه - نحوه نوشتن مقدمه مقاله

سومین بخش برای مطالعه توسط داوران بخش مقدمه میباشد یعنی بعد خواند عنوان و چکیده ای از مقاله نوبت خواندن مقاله میباشد پس یکی از بخش هایی که در نوشتن مقاله به آن خواهید رسید قطعا مقدمه است که میتواند شروعی محکم و خوب را برای مقاله رقم بزند از این نظر نوع نوشتن مقدمه مقاله بسیار مهم است . خواننده باید در این بخش بفهمد که با چه بخشی از کار مواجه میشود  .

اهمیت مقدمه مقاله

فکر کنم در بالا اشره کردیم که مقدمه باید محکم باشد و بخاطر این موضوع اهمیت بالایی دارد چون خواننده اگر متوجه شود که با یک موضوع مهم سرو کار دارد شروع به خواندن مقاله خواهد کرد در غیر این صورت از خواندن این مقاله دست خواهد کشید . پس با نکته هایی در رابطه با نوشتن یک مقدمه خوب همراه ما باشید .

 

بخش های اصلی مقدمه

 

 اطلاعات اولیه

در اطلاعات اولیه معمولا کلمات کلیدی به کار برده میشود تا خواننده سریعا متوجه موضوعی که با آن سروکار دارد شود  و معمولا نویسندگان این بخش را برای انتقال سریع اطلاعات به خوانندگان در نظر میگیرند.

مطلب پیشنهادی :  بورسیه تحصیلی دانشگاه پاریس ساکلی کشور فرانسه در سال 2019

پیشینه تحقیق

فرد نویسنده باید مقالات زیادی را در ارتباط با موضوعی که میخواهد مقاله آن را بنویسد خوانده باشد چرا که باید پیشنه آن را بداند اما به طور کامل لازم نیست تمامی پیشینه را نوشت چرا که خوانندگان برخی از بخش ها را میدانند که باید توسط نویسنده تشخیص داده شود .

باید بگویید که مقاله های قبلی چه ضعف هایی داشته اند  البته این موضوع باید کاملا اثبات شده باشد .

توضیح در مورد محتوای مقاله

معمولا پاراگراف های آخر مقدمه را باید به گونه ای نوشت که فرضیات مطرح شود و فرد بداند در جلوتر به چه بخش هایی برخورد میکند.

 

نحوه نوشتن مقدمه

سوالات زیر را از خود بپرسید تا درک بهتری از نوشتن مقاله پیدا کنید .

  • چه چیزی در مورد موضوع مقاله می‌دانید؟ (پیشینه تحقیق)
  • مشکلی که در مقالات پیشین بررسی نشده، چیست؟ (پیشینه تحقیق)
  • چطور و چگونه باید خلاهای مقالات قبلی را پرکنید؟ (بیان مسئله و فرضیات پژوهش شما )
  • نتایج مقاله شما چه چیزی خواهد بود؟ (بیان مسئله و فرضیات پژوهش شما )
مطلب پیشنهادی :  نحوه نوشتن مقدمه مقاله

 

دیدگاهتان را بنویسید