پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات(IT)

مدیریت فناوری اطلاعات - پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات(IT)

مدیریت فناوری اطلاعات به این دلیل به وجود آمد که امروزه اینترنت وتکنولوژی در سرتاسر جهان فراگیر شده است و قطعا افرادی باید باشند تا بتوانند این دانش را بیاموزند و سپس آن را مدیریت کنند مردم دنیا از اینترنت استفاده میکنند اما راه روش استفاده از ان میتواند هرج و مرج بیافریند. این موضوع به قدری حائز اهمیت است که افرادی وجود دارند تا از خواب و خوراک خود بزنند و شب روز را در اینترنت سپری کنند و این موضوع برخی بخاطر مسئله کاری است و برخی بخاطر مسئله تفریحی است با ما همراه باشید.

 

رشته مدیریت فناوری اطلاعات چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم فناوری و تکنولوژی در این رشته یعنی مدیریت فناوری اطلاعات مدیریت میشود اما فردی که قرار است این موضوع را مدیریت کند باید کاملا به بحث تکنولوژی روز دنیا تسلط داشته باشد به طور مثال با ساده ترین ابزار ها و نرم افزار ها بتوانند کار کند تا فهم خوبی از این موضوع در جامعه وطنی خود داشته باشد.

واحدهای درسی رشته فناوری اطلاعات

شرح این رشته ها در ادامه می آید: این رشته، در مقطع کارشناسی ارشد، شامل 32 رشته است.

  • 20 واحد دروس مشترک
  • 8 واحد دروس اختصاصی
  • 4 واحد پروژه

دروس مشترک فناوری اطلاعات

تئوریهای مدیریت پیشرفته – مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته – سیستم اطلاعات مدیریت پیشرفته – تحلیل آماری – بازمهندسی فرایندهای کسب و کار – برنامه ریزی منابع سازمان – تاثیر فناوری اطلاعات بر سازمان و مدیریت – منطق فازی و هوش مصنوعی – سیستم اطلاعات استراتژیک و معماری کلان سازمانی – مدیریت دانش.

دیدگاهتان را بنویسید