پایان نامه و پروپوزال مدیریت صنعتی

industry - پایان نامه و پروپوزال مدیریت صنعتی

صنایع و صنعت کشور ها یکی از عوامل پیشرفت هر کشوری است و مدیریت آن هم کاری است که تخصص میطلبد و هر فردی یا افرادی نمیتوانند آن را مدیریت کنند چرا که در آخر با شکست مواجه میشود رشته ای به نام مدیریت صنعتی وجود دارد که کارایی آن در صنعت بسیار مهم است ، رشته ی مدیریت صنعتی به منظور تربیت و آموزش نیروهای ماهر برای فعالیت در بخش های مختلف صنایع تولیدی و موسسات خدماتی دولتی و خصوصی ایجاد شده است. مدیر صنعتی رییس نیست بلکه فرد توانمندی است که ازقدرت تجزیه و تحلیل بالایی برخوردار است و می تواند موانع و مشکلات پیش رو را به خوبی تشخیص داده و راهکارهای مناسب را ارائه نماید.

تعداد واحد ها و دروس مدیریت صنعتی

32 واحد در دوره کارشناسی ارشد وجود دارد که دانشجویان  آن  را می گذرانند  .

  1. 20 واحد آن مشترک
  2. 8 واحدش دروس اختصاصی
  3. 4 واحد هم پروژه

دروس اصلی:

  • کاربرد تئوری تصمیم گیری
  • تحقیق در عملیات پیشرفته
  • مدیریت تولید و عملیات پیشرفته
  • مهندسی مجدد فرآیندهای کسب و کار
  • سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت پیشرفته
مطلب پیشنهادی :  انجام پروپوزال دکترا مدیریت دولتی | مشاوره انجام پایان نامه های ارشد و دکتری رشته مدیریت دولتی

گرایش تولید و عملیات

از گرایش های مهم مدیریت صنعتی است. از اهداف این گرایش می توان به آموزش جوانانی که بتوانند با بهره گیری از ظرفیت ها و منابع سیستم های تولیدی اقدام به تولید محصولات مناسب با کیفیت قابل قبول نمایند. امروزه مدیریت تولید و عملیات توانسه است در راستای تغییرات در روش‌های کسب و کاربه توسعه ی مناسب دست یافته و هم اکنون درکنار برخورداری از اصول مدیریت علمی، از جهت زمینه های استراتژیک نگاه عمیق تری به مدیریت تولید و عملیات دست یابد.
دروس اختصاصی این گرایش عبارتند از: مدیریت انتقال فناوری – برنامه ریزی و کنترل تولید و موجودی- مدیریت منابع سازمانی – سمینار در مدیریت تولید و عملیات

دیدگاهتان را بنویسید