پروپوزال حقوق تجارت الکترونیک (انجام پروژه)

Law Electronic business - پروپوزال حقوق تجارت الکترونیک (انجام پروژه)

حقوق بشر، حقوق اقتصادی، حقوق مالکیت فکری، حقوق تجارت الکترونیکی ، حقوق ثبت اسناد و املاک و… از جمله شاخه هایی است که در رشته حقوق و کارشناسی وجود دارد  و تقسیم بندی میشود . تجارت الکترونیک رشته ای است که در علوم کامپیوتری و اینترنت تغییرات فراوانی ایجادکرده است. برخی از افراد رشته تجارت الکترونیک را با فناوری اطلاعات اشتباه میگیرند ،حقوق تجارت الکترونیکی یکی از شاخه های پر کاربرد رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد است . اما بسیار مهم است که از تفاوت این دو رشته آگاه باشید تا در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دچار اشتباه و سر در گمی نشوید. آموزش انجام پروژه این رشته یکی از مهم ترین پژوهش های دانشگاهی است و همین طور یکی از کارهایی که در کشور های مختلف همیشه نیروی کار برای آن کم میاید.

تفاوت رشته حقوق تجارت الکترونیک و رشته تجارت الکترونیک

با پیشرفت سریع علوم رایانه و الکترونیک و رونق معاملات اینترنتی، حقوق دانان را ناگزیر به ورود به عرصه تجارت الکترونیک نموده است. در ادامه به طور مفصل به معرفی آن پرداخته خواهد شد.این رشته یکی از شاخه های رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد است. مشتری مداری و تکنیک های جلب وفاداری مشتریان از جمله مباحثی است که در رشته تجارت الکترونیک مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.  اما رشته تجارت الکترونیک یکی از گرایش های رشته مهندسی فناوری اطلاعات یا همان IT در مقطع کارشناسی می باشد و هیچ گونه ارتباطی با حقوق ندارد.

مطلب پیشنهادی :  موسسات انجام پایان نامه | موسسات انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در ایران

رشته حقوق تجارت الکترونیک چیست؟

.حقوق تجارت الکترونیک بر روند خرید و فروش میان تولید کننده و مصرف کننده، معاملات میان دو تولید کننده یا معاملات بین دو مصرف کننده در فضای مجازی و محیط الکترونیکی نظارت دارد. حقوق تجارت در حقیقت به مجموعه قواعدی گفته می شود که برای معاملات قانونی میان بازرگانان تنظیم گشته اند. به همین ترتیب علم حقوق تجارت الکترونیک به بررسی و وضع قوانین برای روابط تجاری و معاملات الکترونیکی، از طریق اینترنت و رایانه، در سطوح داخلی و بین المللی اشاره دارد

رفته رفته با پیشرفت تجارت الکترونیک در ایران ، قراردادهای مکتوب الکترونیکی نیز وارد صحنه شدند و در این زمان نیاز به متخصصانی خبره در زمینه تجارت الکترونیک احساس شد.از سوی دیگر پیشرفت تجارت الکترونیکی در سطح جهانی موجب آن شد تا کمیسیون ملل متحد در تجارت بین الملل و اتاق تجارت بین الملل، مقرراتی را به طور نمونه در زمینه تجارت الکترونیک تدوین نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید