راهنمایی های جامع برای نوشتن یک پایان نامه زیست شناسی

115840 - راهنمایی های جامع برای نوشتن یک پایان نامه زیست شناسی

راهنمایی های جامع برای نوشتن یک پایان نامه زیست شناسی

زیست شناسی یک علم طبیعی در مورد تمام موجودات زنده است، که شامل عملکرد، ساختار، رشد و پراکندگی آن ها است. با وجود تعداد زیادی شاخه و زیر مجموعه، زیست شناسی یک رشته منسجم است که تعداد زیادی ایده اولیه را به یکدیگر پیوند می دهد. نوشتن یک مقاله پژوهشی خوب نیازمند یک ایده اصلی قوی است، این ایده در واقع یک جمله است که استدلال های شما را توضیح می دهد.

به عنوان یک قانون، باید ایده اصلی خود را در پاراگراف اول مقاله قرار دهید. ممکن است کل پاراگراف را در بر گیرد اما هرگز نباید طولانی تر از آن شود. در ذهن داشته باشید که پایان نامه شما نباید خیلی گسترده باشد، پس می توانید کار را مدیریت کنید. شما به پایان نامه ای نیاز دارید که حیطه مطالعه شما را توضیح دهد و برای خوانندگان مشخص کند که باید چه انتظاری از آن داشته باشند.

چگونه یک پایان نامه زیست شناسی بنویسید ؟

ایده اصلی یک وجود مسلم نیست، بلکه ادعایی است که شما با ارائه مدرک آن را اثبات خواهید کرد. قدم های زیر ممکن است برای رسیدن به ایده ای جدید به شما کمک کند:

  • به ایده خود و موضوع مقاله خود فکر کنید.

برای مثال، اگر مطالعه شما در مورد سقط جنین و پیشگیری از آن است، این دو کلمه قطعا برای بودن در جمله ایده اصلی شما کاندید می شوند.

  • ادعایی را در یک جمله مطرح کنید.

برای مثال، “برنامه های پیشگیری می توانند از سقط جنین جلوگیری کنند” می تواند جمله خوبی باشد.

  • ادعا را با افزودن کلماتی مشخص اصلاح کنید.

مثال: “برنامه های پیشگیری به موقع، تاثیر بیشتری در جلوگیری از سقط جنین دارند”.

  • بیانیه را بار دیگر اصلاح کرده و محدوده کار خود را تعیین کنید.

مثال: “در میان روش های مختلف پیشگیری از سقط جنین که در دهه های اخیر گسترش یافته است، آموزش های مربوط به رابطه جنسی در مدارس از موثرترین روش ها است”.

اگر با نوشتن ایده اصلی خود یا نوشتن مقاله مشکلات غیر قابل حل دارید، برای انجام این کار نویسندگان متخصص استخدام کنید.

نکته ای که باید در مورد پایان نامه زیست شناسی بدانید ؟

ایده اصلی خود را وفق پذیر کنید تا بتوانید آن را در جریان نگارش تغییر دهید. در طول انجام تحقیق، ممکن است به اطلاعات جدیدی برخورد کنید که مناسب حیطه اصلی شما نباشد. وارد کردن این اطلاعات به مقاله، تمرکز پایان نامه شما را مقداری جا به جا می کند.

ممکن است استاد شما بیانیه ایده اصلی را برای مقاله لازم نداند، اما نوشتن آن مهارت مهمی است که باید در آن خبره شوید. برای نوشتن یک پایان نامه، شما باید روش فکری خود درباره موضوع را شرح دهید، نه اینکه ایده سایرین را دوباره تولید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید