ترجمه تخصصی یا ترجمه ماشینی

img tools 2 - ترجمه تخصصی یا ترجمه ماشینی

آیا ترجمه ماشینی میتواند جایگاه ترجمه تخصصی را بگیرد ، شاید شما هم فیلم های زیر نویس را نگاه کرده باشید یا حتی فیلم های دوبله شده اگر فیلم دوبله و ترجمه شده حس اصلی فیلم را به شما نرساند شما باز هم از مترجم آن ترجمه یا زیر نویس میگیرید ؟ ! این موضوع دقیقا در همه نوع ترجمه ای صدق میکند چرا که جایگاه ترجمه بسیار بزرگ است و ترجمه ماشینی از همین رو نمیتواند جای ترجمه تخصصی را بگیرد البته وقتی میگوییم ترجمه تخصصی یعنی مترجم دارای تخصص بسیار بالایی  در ترجمه و فرهنگ ترجمه دارد . با ما همراه باشید .

ترجمه ماشینی در مقابل ترجمه تخصصی

ترجمه تخصصی

ترجمه ای که 100 درصد تخصصی است حرفی در آن نیست اما ترجمه های تخصصی هم ایرادات خود را دارند مانند تلف شدن وقت ، غلط های املایی ، خستگی هایی که مترجم در حین ترجمه پیدا میکند تاثیر در ترجمه دارد و ایرادات دیگر ….. اما بااین حال نمیتوان ترجمه یک مقاله خوب یا هرچیزی را به دست مترجم های و نرم افزار های آنلاین ماشینی سپرد اما میتوان در کنار ترجمه تخصصی از مترجم های ماشینی در کنار ترجمه تخصصی استفاده کرد .

 ترجمه ماشینی

ترجمه ماشینی با استفاده از حافظه نرم افزار، در سریعترین زمان اولین کلمه موجود در دیکشنری خود را جایگزین کلمه مورد نظر می کند و این منوال در ترجمه متن نمود بیشتری پیدا می کند. چینش ناهمگون لغات برگردان شده، اغلب اوقات ترجمه ای غیرمنطقی و بدون مفهوم را به وجود می آورد که ناشی از خطای ماشین و عدم درک نرم افزار است.

نگارش مقاله علمی، نتیجه چندین ماه پژوهش و تحقیق محقق است. او برای چاپ مقالات در ژورنال های بین المللی ناگزیر به استفاده از ترجمه انگلیسی می باشد. تصور می کنید ترجمه ماشینی تا چه حد می تواند در امر ترجمه مقالات علمی مؤثر عمل کند؟ بدیهی است نمی توان نتیجه تحقیقات چند ماهه را به دست نرم افزار و ماشین سپرد. ترجمه گوگلی یکی از مصداق های بارز این قضیه است که در برخی از متون به چشم می خورد.

ترجمه تخصصی و سایت های ترجمه

تیم پایان نامه همین جا آمادگی خود را برای ترجمه کاملا تخصصی برای وبسیات ها اعلام میدارد شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی که در وبسایت وجود دارد با ما تماس حاصل فرمایید.

 

برچسب ها : ترجمه تخصصی – ترجمه ماشینی – ترجمه تخصصی مقاله – ترجمه تخصصی پایان نامه – ترجمه تخصصی یا ترجمه ماشینی – ترجمه

دیدگاهتان را بنویسید