ارسال همزمان مقاله به دو ژورنال

ویرایش نیتیو مقاله

ارسال همزمان مقاله به دو ژورنال

ارسال همزمان مقاله به دو ژورنال یک عمل غیراخلاقی شناخته شده و شما نمی‌توانید همزمان یک مقاله را به بیش از یک مجله ارسال کنید.

شما باید منتظر بمانید تا روند تصمیم‌گیری در مورد چاپ یا ریجکت مقاله در یک مجله به اتمام برسد. اگر مقاله شما رد شود، می‌توانید آن را به مجله دیگری ارسال کنید.

چرا ارسال همزمان مقاله به دو ژورنال تخلف است؟

اکثر مجلات از نویسندگان مقالات می‌خواهند که در زمان سابمیت، فرم کاورلتر را پر کرده و در آن متذکر شوند که مقاله را در جای دیگری چاپ نکرده و به مجله دیگری ارسال نکرده‌اند.

سردبیر مجلات به دو دلیل ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال را ممنوع کرده‌اند.

اصلی‌ترین دلیل این است که ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال منجر به اتلاف منابع علمی می‌شود؛ زیرا دو یا چند مجله وقت و پول خود را برای انجام وظایف مشابه صرف می‌کنند. از طرف دیگر یکی از سخت‌ترین کارهای سردبیر مجلات، پیدا کردن داور تخصصی مقاله است. به همین دلیل سردبیران تمایل ندارند که داورانشان زمان خود را روی چنین مقالاتی بگذارند.

مطلب پیشنهادی :  بورسیه مقطع دکتری در دانشگاه اسلو نروژ ، سال 2019

دومین دلیل سردبیران برای مخالفت با ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال این است که آن‌ها احتمال می‌دهند که شاید برخی از نویسندگان اجازه دهند پژوهش و مقاله‌شان در بیش از یک مجله منتشر شود که این یک تخلف است.

تصور کنید که شما مقاله خود را به پنج ژورنال ارسال کرده‌اید و بعد از چند ماه همه آن پنج مجله با چاپ مقاله شما موافقت کرده‌اند. در این صورت شما باید یکی از مجلات را برای چاپ مقاله خود انتخاب کرده و به چهار مجله دیگر بگویید که از چاپ مقاله در مجله‌شان منصرف شده‌اید. با این کار، ادیتور مجله متوجه خواهد شد که شما ژورنال دیگری را انتخاب کرده‌اید و این یک توهین به ادیتور مجله بوده و نام شما در بلک لیست ثبت می‌شود.

به جای ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال، بهتر است …

به جای ارسال همزمان مقاله به چند ژورنال، بهتر است مقاله خود را به یک ژورنال ارسال کرده و منتظر پاسخ باشید. اگر مقاله شما برای چاپ ریجکت شد، آن را به یک مجله دیگر ارسال کنید. توجه کنید که بیشتر مجلات علت ریجکت مقاله را توضیح می‌دهند. توصیه می‌شود که مشکلاتی را که سردبیر مجله در مورد مقاله شما مطرح کرده را برطرف کرده و مقاله خود را به مجله دیگری ارسال کنید. در برخی موارد یک نفر، داور و ادیتور دو مجله است. اگر مقاله خود را بدون اصلاح ارسال کنید، چنین احتمالی وجود دارد که متن شما دوباره توسط همان فرد قبلی داوری شود و در نتیجه مقاله شما دوباره ریجکت می‌شود.

مطلب پیشنهادی :  رفرنس دهی به سبک ونکوور | رفرنس دهی به سبک Vancouver

دیدگاهتان را بنویسید