فرآیند آماده سازی مقاله برای چاپ

blog org 1470 1535456239 google analytics copy - فرآیند آماده سازی مقاله برای چاپ

فرآیند آماده سازی مقاله برای چاپ

هر مقاله بعد از اتمام نگارش نیاز به طی چندین فرآیند دارد تا آماده چاپ شود. هر یک از این مراحل شیوه و اصول و قواعد خاصی دارد که باید رعایت شود.چنانچه مشکلی در هر مرحله وجود داشته باشد ممکن است باعث رد مقاله شود.

هر مقاله قبل از ارسال به مجله مراحلی را طی میکند تا آماده چاپ شود.این مراحل هر کدام باید با رعایت دقت و توجه انجام پذیرد این مراحل عبارتند از:

مراحلی که باید طی شود تا مقاله برای چاپ آماده شود به شرح زیر میباشند:

ابتدا باید تصمیم بگیرید که برای چاپ مقاله مجله داخلی در نظر دارید یا مجله خارجی چون هر مقاله برای چاپ شدن در مجلات خارجی باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و سپس سایر مراحل طی شود اما اگر تصمیم دارید که مقاله را در یک مجله داخلی چاپ کنید دیگر نیازی به ترجمه ندارید و میتوانید سراغ مراحل بعدی بروید.اما در مورد ترجمه مقاله باید دقت و توجه داشته باشید که هر مقاله به صورت کاملا تخصصی و با دقت ترجمه شود.اگر در حین ترجمه مقاله کیفیت خود را از دست بدهد حتما دچار دردسر خواهید شد و مقاله پذیرفته نخواهد شد و علاوه بر آن باید دقت کنید هر مقاله برحسب درجه و سطح تخصصی ترجمه میشود.

انتخاب مجله مناسب

گام بعدی در چاپ مقاله انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله میباشد مجله ای که برای چاپ مقاله انتخاب میکنید باید از لحاظ سطح اعتبار و موضوع رشته متناسب با موضوع مقاله باشد در غیر اینصورت مقاله پذیرفته نخواهد شد و دچار دردسر خواهید شد.

بعد از انتخاب مجله مورد نظر باید مقاله را تبدیل به فرمت قابل قبول برای مجله کنیم هر مجله ای فرمت و ساختار و قالب منحصر به فردی دارد که باید قبل از ارسال مقاله این ویرایشات را انجام دهیم تا برای مجله قابل قبول باشد.هر مقاله باید هم از لحاظ محتوایی و هم از لحاظ ساختاری ویرایش و باز بینی شود و سپس فرستاده شود.

بعد از ویرایش مرحله ارسال مقاله و رای زنی با سردبیر میباشد که این مرحله نیز دشواری های خاص خود را دارد چون در مرحله سابمیت مقاله احتمال دارد سردبیر سوالاتی را بپرسد که باید به آنها پاسخ دهید و بعد از سابمیت مقاله باید منتظر نتیجه داوری ماند تا رای نهایی از طرف داوران مجله به شما ارسال شود.

فرایند آماده سازی هر مقاله برای چاپ به این صورت میباشد و این مراحل توسط دانشجو نیز میتواند انجام پذیرد اما از آنجایی که دانشجو شناخت کافی از حوزه رشته های قابل پذیرش برای هر رشته ندارد به همین دلیل ممکن است نتواند مجله مناسب را برگزیند و علاوه بر آن ممکن است در ویرایش مقاله نیز دچار دردسر شود و نتواند مقاله را به قالب و ساختار قابل پذیرش برای مقاله تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید